Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Česká extraliga

Boleslav vyhodila trenéry: Nový štáb tvoří Hořava, Patera a Rulík!

Pavel Patera a Miloslav Hořava
Zdroj: facebook
Pavel Patera a Miloslav Hořava

Vedení hokejové Mladé Boleslavi došla trpělivost. Bruslařský klub neprožívá povedenou sezonu a navíc jako první tým v extralize daroval body beznadějně poslednímu Chomutovu. Proto došlo na změnu na trenérském postu. Kouč Vladimír Kýhos se svými asistenty Vladimírem Čermákem a Borisem Žabkou byli vyhozeni. Nahradí je trio Miloslav Hořava, Pavel Patera a Radim Rulík.

Tým z Mladé Boleslavi o situaci ohledně trenérů informoval na svém webu. "Nová trenérská sestava bude boleslavskému A týmu oficiálně představena v neděli ráno s tím, že už odpoledne jej povede v utkání s Olomoucí," stojí v prohlášení klubu.

 

Mladá Boleslav je v ligové tabulce třetí od konce. Naposledy podlehla 2:3 Chomutovu, který všech osm předchozích utkání prohrál a do té doby nezískal v letošním ročníku ani bod.

 

 

Nová trojice by měla dostat středočeský celek na lepší příčky. Hlavním trenérem bude zkušený lodivod Miloslav Hořava, díky kterému vloni Kladno prošlo poprvé od sestupu z extraligy až do baráže, ze které se však Rytířům nepodařilo vrátit mezi českou elitu. Hořava po sezoně na vlastní žádost skončil, respektive neprodloužil s rodným klubem spolupráci.

 

Jeho asistentem bude Pavel Patera, který už v Kladně stál po Hořavově boku. Trio doplní ještě Radim Rulík, který má mnoholeté extraligové zkušenosti, trénoval ale i v Rusku a stál také na střídačce české reprezentace. Naposledy působil vloni jak asistent na Spartě.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program