první liga parádní odveta

Boleslav smetla Zlín a řekla si o Evropu! Teď čeká na soupeře

Radost hráčů Mladé Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v odvetném finále skupiny o postup do Evropské ligy Zlín poměrem 3:0 a zvrátili sérii ve svůj prospěch. V boji o Evropu vyzvou Liberec nebo ostravský Baník.

Domácí poprvé zahrozili už ve třetí minutě. Mešanovičovu přízemní střelu z hranice vápna vyrazil gólman Rakovan na rohový kop. Ve 23. minutě přihrál Hubínek do šestnáctky na Mešanoviče, který se ani nadvakrát neprosadil. Po půl hodině hry Rakovan zneškodnil Přikrylovu hlavičku.

O čtyři minuty později zamířil Komličenko zpoza vápna vedle branky. Ve 44. minutě mohl jít sám na branku Džafič, nezpracoval si však ideálně míč a nechal se doběhnout Fulnekem. Bosenský ofenzivní hráč sice vypálil, ale nepřesně.

Ve druhém poločase poslal domácí trenér Weber na hřiště Matějovského místo Buchy a Ladru na úkor Křapky. V 52. minutě fauloval zlínský Buchta v šestnáctce Mešanoviče a rozhodčí Houdek nařídil penaltu. Komličenko poslal míč přesně k tyči a přestože Rakovan vystihl směr střely, nedosáhl na ni.

V 64. minutě centroval Přikryl před prázdnou branku, ale žádný z jeho spoluhráčů míč nezasáhl. Středočeši stupňovali tlak a v 77. minutě vstřelili postupovou branku. Po Matějovského druhém rohovém kopu za sebou se míč odrazil k Fulnekovi, jehož střela propadla k Přikrylovi, který se rychle zorientoval a rozhodl.

V 89. minutě stvrdil postup Ladra, jenž obehrál Rakovana a vsítil třetí branku domácích. Mladá Boleslav porazila doma Zlín stejným poměrem i v závěrečném 30. kole základní části.