Fotbal 1. fotbalová liga

Boleslav porazila Spartu. Pražští chuligáni přerušili zápas!

AC Sparta Praha

Fotbalisté Sparty prohráli ve 20. kole první ligy v Mladé Boleslavi 0:1 a dali šanci Slavii s Plzní zvýšit náskok v čele tabulky. O výhře domácích rozhodl stoper Douglas da Silva a středočeský celek tak ukončil sérii devíti zápasů za sebou bez vítězství trvající od října a Pražany porazil poprvé od dubna 2012. Čtvrtá Boleslav navíc snížila ztrátu na třetí Spartu na čtyři body.

Sparta se kvůli karetnímu trestu musela obejít bez kapitána Lafaty, kterého v útoku nahradil Václav Kadlec a pásku po něm přebral záložník Mareček. Také domácí nastoupili bez nejlepšího střelce, protože Chramosta zůstal překvapivě jen mezi náhradníky. Kvůli dohodě klubů nemohl hrát ani Matějovský, jenž v Boleslavi hostuje právě z letenského celku.

První poločas patřil Boleslavi. Už v sedmé minutě nepříjemně vystřelil Valenta, ale brankář Koubek si s jeho pokusem schovaným za chumlem hráčů poradil. Hostující gólman předvedl pohotový zákrok i ve 20. minutě, kdy po rychlé akci hlavičkoval Fleišman. Chvíli na to navíc po rohu hlavičkoval jen těsně nad Da Silva.

Pasivní a trápící se Sparta se probrala po půlhodině hry a po souboji Pauscheka s Konatém upřel rozhodčí hostům penaltu. Záložník z Pobřeží slonoviny navíc neměl daleko k úvodní brance, ale dvě minuty před přestávkou trefil v ideální pozici místo branky pouze Fleišmana.

Sparta do druhého poločasu místo Sáčka s Čermákem poslala Váchu s Néstorem a role se obrátily. Hosté přebrali iniciativu, ale dlouho byla jediným výsledkem pouze územní převaha. A tak přišel trest. Koubek zaváhal při vyběhnutí na roh a Da Silva v 68. minutě otevřel skóre.

Deset minut před koncem zkomplikovali Spartě cestu za vyrovnání vlastní fanoušci a kvůli pyrotechnice v jejich kotli byl zápas zhruba na pět minut přerušen. Chuligány proto hasiči pokropili hadicí a zbytek zápasu se dohrál za přítomnosti policejních těžkooděnců. Znovu byl navíc slyšet pískot na Konatého, doprovozený protestními transparenty.

Sparta se po vynucené pauze už na nic nezmohla a připsala si druhou jarní porážku. Na třetím místě tabulky tak ztrácí na třetí Plzeň pět a na první Slavii šest bodů. Oba rivalové mají navíc zápas k dobru. Letenský celek se tak musí v boji o poháry už dívat i za sebe, protože čtvrtá Boleslav i pátý Zlín na Spartu ztrácí čtyři body.