Publikováno 15. 4. 2019
fotbal Fortuna liga

Boleslav poprvé na jaře padla. Doma nestačila na Liberec

Ilustrační foto libereckých fotbalistů

Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 28. ligového kola v přímém souboji o první šestku v tabulce v Mladé Boleslavi 2:1. O pátý triumf Slovanu nad Středočechy za sebou se ve druhém poločase postarali svými góly nejlepší střelec týmu Roman Potočný a Tomáš Malinský. Za domácí snížil v nastavení z penalty Tomáš Přikryl. Liberec se posunul z osmé příčky na šestou o bod před Boleslav, která v devátém jarním ligovém utkání poprvé prohrála.

Po půlhodině rozehrál liberecký Oscar přímo na domácího Mešanoviče, který se do sestavy Středočechů vrátil po dvouzápasové absenci. Ránu bosenského útočníka Nguyen zneškodnil a ve 40. minutě pálil Mešanovič pro změnu nad.

V úvodu druhého poločasu proskákal Fulnekův centr až na Mareše, který nahradil Buchu, domácí záložník však nezamířil přesně.

V 67. minutě udeřil Liberec. Malinského centr našel ve vápně Potočného, který se trefil přesně k tyči. Sedmadvacetiletý útočník se radoval z šestého gólu v ligovém ročníku a z prvního v jarní části soutěže.

V 88. minutě už se Slovan druhého gólu dočkal. Střídající Musa se dostal do brejku, přiťukl míč před branku a volný Malinský protlačil balon skrz Šedu do sítě.

V nastaveném čase nařídil rozhodčí Ardeleanu po zákroku hostujícího Vukliševiče penaltu, kterou domácí Přikryl s přehledem proměnil. Na vyrovnání však už Mladá Boleslav neměla čas. Jako poslední tým soutěže přišla o jarní neporazitelnost a doma v lize prohrála po jedenácti duelech. Liberec bodoval v posledních čtyřech kolech.