Hokejová extraliga

Jágr zařídil gólem výhru, Nestrašil skóroval hned při své premiéře

Jaromír Jágr

Hokejisté Mladé Boleslavi se vezou na vítězné vlně a porazili Plzeň 4:1. Suverénní byl i obhájce titulu z Třince, který nedal šanci Hradci Králové a vyhrál 4:0. Dva body za výhru bere Kladno, které i díky gólu Jaromíra Jágra porazilo Olomouc v prodloužení 4:3.

Boleslav přijela do Plzně s bilancí pěti výher ze šesti zápasů a svoji skvělou formu potvrdila i na západu Čech. Plzeň šla do vedení ve 34. minutě, od té doby byl ale na hřišti jen jeden tým. Boleslav po 25 vteřinách vyrovnala a rozhodující branky si nechala na závěrečnou třetinu. V ní se postupně trefili Zbořil, Skalický a Šťastný a zařídili vítězství 4:1. Boleslav se tak dostala na třetí místo.

Suverénní byl i Třinec. Ten se prosadil už po 20 vteřinách, kdy Stránský tečoval střelu Rotha. V první třetině navýšil náskok ještě Adamský a Oceláři už vedení nepustili. Ve druhé části se navíc trefil Nestrašil, který si po návratu ze zámoří odbyl premiéru v domácí soutěži a v polovině zápasu stanovil konečné skóre Gernát.

Na vítězné vlně se veze i aktuální lídr z Liberce, který doma se Zlínem přidal pátou výhru v řadě. O třech bodech se rozhodlo prakticky hned v první třetině, ve které si Bílí tygři vypracovali tříbrankový náskok.

Zlín sice dokázal na začátku druhé třetiny snížit, Liberec si ale náskok vzít nenechal a zápas dovedl k výsledku 6:4.

V minulém kole Kladno poprvé naplno bodovalo a vítěznou náladu si Rytíři přenesli do zápasu s Olomoucí. Kladno sice prohrávalo 0:3, pak ale k obratu zavelel Jaromír Jágr, který střelou zápěstím snížil na 1:3. Rytířům se do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat a v prodloužení dokonal obrat Zikmund.