Slovenský tým Rozvrácená kabina

Bokroš se brání kritice: Jde o lež, nemám chuť ve funkci pokračovat!

Ernest Bokroš
Zdroj: facebook
Téma:

Od včerejška resonuje Slovenskem kauza, která se týká tamní hokejové reprezentace do 20 let. Útočníci Martin Pospíšil a Miloš Fafrák se na facebooku pustili do trenéra Ernesta Bokroše a kritikou na jeho adresu nešetřili. I proto byla na dnešek svolána tisková konference, kde se ke všemu vyjádřil nejen kouč Bokroš, ale i kapitán Martin Fehérváry a obránce Martin Korenčík.

Ernest Bokroš tvrdí, že Pospíšil ve svém vyjádření v mnohém neuvedl pravdu. "Chci říct, že je velmi dobrý hokejista. Ale zápas s Českem se mu nepovedl a tak jsme si ho zavolali. Ptali jsme se, co s ním je. On nám řekl, že nemá dobré spoluhráče. Tak jsme ho z centra dali na křídlo, protože na centru pro něj nebylo místo. Ale on s touto změnou souhlasil. On pak ale napíše, že byl na křídlo odsunutý," bránil se Bokroš.

 

 

Přišla i přímá otázka na braní úplatků. "Braní úplatků za to, že nominuje trenér hráče za peníze, to je pro každého kouče sebevražda. Nikdy jsem nebral úplatky. Nepiju, nekouřím a tak na mě vytahují zhrzení lidé korupci. Moji právníci podniknou kroky proti hokejistovi Martinu Jakúbkovi, který o mně napsal, že jsem ho požádal o 5 tisíc eur, abych ho nominoval," vyjádřil se Bokroš.

 

Jestli bude dál Bokroš ve své pozici pokračovat, to ještě neví. "Půjdu na výkonný výbor, kde budu muset shrnout celý šampionát. Jak to ale bude dál na postu hlavního trenéra slovenské dvacítky, to nevím. Já ale nemám chuť dělat v takové atmosféře. Rodina je vždy na prvním místě a tato práce se i mé rodiny dotýká," nechal otázku případné rezignace otevřenou.

 

 

A jak reagovali ostatní hráči na vyjádření Pospíšila a Fafráka? "Nevěděli jsme, že plánují se takhle vyjádřit. Podobné věci by ale neměly uniknout z kabiny a měly by se řešit jinou cestou," uvedl na tiskové konferenci Martin Korenčík s tím, že jeho slova víceméně zopakoval kapitán slovenské dvacítky Martin Fehérváry.

 

"Když to oba napsali, už jsme byli mimo dějiště. Já ale nechci asi dál rozebírat. Hokej je týmová hra a vše by se mělo řešit uvnitř kolektivu a proto ani nechci komentovat práci trenérů a realizačního týmu," nebyl příliš konkrétní Fehérváry. Jen dodal, že s Pospíšilem ani Fafrákem od šampionátu nemluvil.


CELÁ TISKOVÁ KONFERENCE ZDE:

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program