Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Slovenský tým Rozvrácená kabina

Bokroš se brání kritice: Jde o lež, nemám chuť ve funkci pokračovat!

Ernest Bokroš
Zdroj: facebook

Od včerejška resonuje Slovenskem kauza, která se týká tamní hokejové reprezentace do 20 let. Útočníci Martin Pospíšil a Miloš Fafrák se na facebooku pustili do trenéra Ernesta Bokroše a kritikou na jeho adresu nešetřili. I proto byla na dnešek svolána tisková konference, kde se ke všemu vyjádřil nejen kouč Bokroš, ale i kapitán Martin Fehérváry a obránce Martin Korenčík.

Ernest Bokroš tvrdí, že Pospíšil ve svém vyjádření v mnohém neuvedl pravdu. "Chci říct, že je velmi dobrý hokejista. Ale zápas s Českem se mu nepovedl a tak jsme si ho zavolali. Ptali jsme se, co s ním je. On nám řekl, že nemá dobré spoluhráče. Tak jsme ho z centra dali na křídlo, protože na centru pro něj nebylo místo. Ale on s touto změnou souhlasil. On pak ale napíše, že byl na křídlo odsunutý," bránil se Bokroš.

 

 

Přišla i přímá otázka na braní úplatků. "Braní úplatků za to, že nominuje trenér hráče za peníze, to je pro každého kouče sebevražda. Nikdy jsem nebral úplatky. Nepiju, nekouřím a tak na mě vytahují zhrzení lidé korupci. Moji právníci podniknou kroky proti hokejistovi Martinu Jakúbkovi, který o mně napsal, že jsem ho požádal o 5 tisíc eur, abych ho nominoval," vyjádřil se Bokroš.

 

Jestli bude dál Bokroš ve své pozici pokračovat, to ještě neví. "Půjdu na výkonný výbor, kde budu muset shrnout celý šampionát. Jak to ale bude dál na postu hlavního trenéra slovenské dvacítky, to nevím. Já ale nemám chuť dělat v takové atmosféře. Rodina je vždy na prvním místě a tato práce se i mé rodiny dotýká," nechal otázku případné rezignace otevřenou.

 

 

A jak reagovali ostatní hráči na vyjádření Pospíšila a Fafráka? "Nevěděli jsme, že plánují se takhle vyjádřit. Podobné věci by ale neměly uniknout z kabiny a měly by se řešit jinou cestou," uvedl na tiskové konferenci Martin Korenčík s tím, že jeho slova víceméně zopakoval kapitán slovenské dvacítky Martin Fehérváry.

 

"Když to oba napsali, už jsme byli mimo dějiště. Já ale nechci asi dál rozebírat. Hokej je týmová hra a vše by se mělo řešit uvnitř kolektivu a proto ani nechci komentovat práci trenérů a realizačního týmu," nebyl příliš konkrétní Fehérváry. Jen dodal, že s Pospíšilem ani Fafrákem od šampionátu nemluvil.


CELÁ TISKOVÁ KONFERENCE ZDE:

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 02:15 03:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

   15:15

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program