Hokej Mistrovství světa

Bojovní Češi s Rittichem v bráně Švédům nestačili, prohráli o gól!

Švédsko vs. Česko
Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté prohráli ve druhém zápase na mistrovství světa v Kodani se Švédskem 2:3 a po sobotním úvodním vítězství nad Slovenskem 3:2 v prodloužení svoji dvoubodovou sbírku nerozšířili. Gólově se prosadili v přesilových hrách Filip Hronek a Tomáš Hyka.

Úřadující mistři světa s 15 hráči z NHL v sestavě vedli už v osmé minutě 2:0, poté co nejprve otevřel skóre Rickard Rakell a potom proměnil přesilovou hru Mattias Janmark.

Ve 34. minutě snížil v početní výhodě pěti proti třem premiérovou trefou v reprezentaci bek Hronek, ale na začátku závěrečné části vrátil Seveřanům dvoubrankový náskok další člen elitní formace soupeře Mika Zibanejad.

Poslední slovo měl v 56. minutě Hyka, který duel gólem v přesilovce zdramatizoval. Vyrovnat se ale už Čechům nepodařilo.

Další zápas v základní skupině A čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v úterý, kdy se od 20:15 utkají se Švýcarskem.