Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Český talent

Bojoval o MS, chtěl do NHL. Místo toho musí Kaut na operaci srdce!

Martin Kaut
Zdroj: Profimedia
Martin Kaut

Útočník Martin Kaut zažil skvělou sezonu. Na mistrovství světa do 20 let byl klíčovou postavou české reprezentace, o jeho služby se opíraly také Pardubice a jeho výkony neunikly ani trenérovi seniorského nároďáku Josefu Jandačovi, který ho měl dlouho v širším výběru pro mistrovství světa. Kaut, který teď pomýšlel na možné angažmá v NHL, uslyšel od doktorů šokující zprávu: "Musíte na operaci srdce".

Kauta čeká draft do NHL a tak už absolvoval pohovory s týmy z nejlepší soutěže světa. V Buffalu se pak podrobil nezbytné lékařské prohlídce, která však nedopadla úplně ideálně. "Cítil jsem se výborně, potížím nic nenasvědčovalo. Kdybych kontrolu absolvoval v Česku, možná by lékaři ani na nic nepřišli. V Buffalu to bylo velmi podrobné. Posléze mi řekli, že musím absolvovat operaci srdce. Má jít v podstatě o rutinní zákrok, nic složitého," řekl Martin Kaut pro Hokej.cz

 

 

Zdravotní komplikace by ale neměla výrazně narušit rozjetou kariéru českého mladíka. Na operaci jde Kaut už příští týden a v nemocnici by neměl zůstat dlouho. "Bylo mi řečeno, že kdybych byl normální člověk a ne vrcholový sportovec, mohl bych v klidu žít až do smrti. Ale hrát s tím dál hokej, to by bylo určité riziko," uvědomuje si Martin Kaut.

 

V zámoří Kauta odhadují na umístění se v první dvacítce až pětatřicítce draftu NHL. Rodák ze Žďáru nad Sázavou odehrál v sezoně za Pardubice 38 zápasů s bilancí 9+7.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program