NHL Český talent

Bojoval o MS, chtěl do NHL. Místo toho musí Kaut na operaci srdce!

Martin Kaut
Zdroj: Profimedia
Martin Kaut

Útočník Martin Kaut zažil skvělou sezonu. Na mistrovství světa do 20 let byl klíčovou postavou české reprezentace, o jeho služby se opíraly také Pardubice a jeho výkony neunikly ani trenérovi seniorského nároďáku Josefu Jandačovi, který ho měl dlouho v širším výběru pro mistrovství světa. Kaut, který teď pomýšlel na možné angažmá v NHL, uslyšel od doktorů šokující zprávu: "Musíte na operaci srdce".

Kauta čeká draft do NHL a tak už absolvoval pohovory s týmy z nejlepší soutěže světa. V Buffalu se pak podrobil nezbytné lékařské prohlídce, která však nedopadla úplně ideálně. "Cítil jsem se výborně, potížím nic nenasvědčovalo. Kdybych kontrolu absolvoval v Česku, možná by lékaři ani na nic nepřišli. V Buffalu to bylo velmi podrobné. Posléze mi řekli, že musím absolvovat operaci srdce. Má jít v podstatě o rutinní zákrok, nic složitého," řekl Martin Kaut pro Hokej.cz

 

 

Zdravotní komplikace by ale neměla výrazně narušit rozjetou kariéru českého mladíka. Na operaci jde Kaut už příští týden a v nemocnici by neměl zůstat dlouho. "Bylo mi řečeno, že kdybych byl normální člověk a ne vrcholový sportovec, mohl bych v klidu žít až do smrti. Ale hrát s tím dál hokej, to by bylo určité riziko," uvědomuje si Martin Kaut.

 

V zámoří Kauta odhadují na umístění se v první dvacítce až pětatřicítce draftu NHL. Rodák ze Žďáru nad Sázavou odehrál v sezoně za Pardubice 38 zápasů s bilancí 9+7.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 23:45

   Barcelona Spartan Race

   23:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   00:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   02:15

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

 • Nova Sport 2

  • 23:00 23:50

   UFC Unleashed (5)

   23:50

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

   03:05

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

Celý Program