play off semifinálová série

Boj o hokejové finále pokračuje: Plzeň si řekla o sedmý zápas!

Hokejisté Škody Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v šestém utkání semifinále play off extraligy Třinec 3:1 a vynutili si rozhodující sedmý zápas, který v pondělí rozhodne o postupujícím do finále. Góly vítězů dali Jakub Pour, Miroslav Indrák a Milan Gulaš, za hosty snížil ve třetí třetině Jiří Polanský. Plzeň porazila Oceláře doma poprvé v sezoně.

Aktivněji začali hosté, ale brankáře Frodla se jim překonat nepodařilo a stejně jako v předešlých pěti zápasech série inkasovali jako první. Hrubce v brance Ocelářů překonal v 6. minutě Pour.

Vstřelený gól Západočechy povzbudil a převzali iniciativu, Hrubec byl ale pozorný. Stejně jako Frodl na druhé straně, který měl v první třetině méně práce, v úvodu druhé části byl ale naopak více v permanenci.

Gólových šancí bylo minimum. Největší příležitost hostů spálil ve 29. minutě kapitán Adamský, jehož zakončení Frodl zlikvidoval lapačkou. Ve 35. minutě byl vyloučen útočník Dravecký, jenž opět nastoupil netradičně v obraně, a domácí zvýšili na 2:0. Po samostatném průniku se prosadil Indrák.

Velkou příležitost zdramatizovat zápas měl Třinec ve 47. minutě, kdy po přečíslení dva na jednoho zakončoval Růžička, skvělý Frodl se ale stihl přesunout a puk vyrazil. V polovině třetí části již hosté snížili, když se z dorážky prosadil Polanský.

Uklidnit domácí mohl v 53. minutě Pulpán, přečíslení dva na jednoho ale nezakončil ideálně. Plzeň to nakonec mrzet nemuselo, v poslední minutě se prosadil Gulaš a definitivně rozhodl o tom, že pro Škodu sezona ještě nekončí.

• 00:55 02:40

Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas