transparentní účet

Boj hokejisty Buchtely: Nádor zasáhl srdce i plíce, propustili ho domů

Ondřej Buchtela
Zdroj: Instagram
Ondřej Buchtela
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
6.7. 2020 13:16
Téma:

Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela se pere s těžkým osudem. I když prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a zahrál si českou extraligu, dnes bojuje o život. Nedávno mu byl diagnostikován sarkom na srdečním svalu. Jeho nejbližší kamarádi proto založili transparentní účet Pomoci pro Ondru.

Rodák z Ústí nad Labem měl slibně rozjetou kariéru, jenže stopku mu vystavila zákeřná nemoc. "Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už tak jen na vozíku, je RAKOVINA," oznámil na začátku června na svém instagramu s tím, že informace by se na veřejnost stejně dostala.


Během uplynulého měsíce byl Buchtela v intenzivní péči lékařů. Podstoupil biopsii i první chemoterapii. Jak prozradili jeho blízcí, nádor bohužel zasáhl i obě plíce. Boj zdaleka není vyhraný a pomoc se hledá i v zahraničí.

 Na začátku července byl mladý hokejista paliativním týmem propuštěn do domácí péče. „Momentálně se mu daří lépe, ale každý den je to jako na houpačce. Je odkázaný na kyslík, invalidní vozík a bez dopomoci druhého vlastně nic nezvládne,“ píše na svém instagramovém účtu Pavlína Zbiralová, která také stojí za založením transparentního účtu, který má Buchtelovi pomoci.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Mili pratele, kamaradi, vsichni, kte rdi pomhte, chceme Vm priblizit skutecnosti, ktere nas vedli k zalozeni tohoto transparentniho uctu. Nikdy bych nevila e se nkdy dostaneme do situace abychom tohle museli udlat ale cesty osudu jsou nevyzpytateln a stalo se to. A proto jsme se my nejbli kamardi rozhodli tenhle et za pomoci KB zaloit. Ondej je 20 let profesionln sportovec, ktermu byl nedvno diagnostikovn sarkom na srdenm svalu, kter bohuel zashl i ob plce. Ondra byl paliativnm tmem proputn do domc pe. Momentln se mu da lpe, ale kad den je to jako na houpace. Je odkzan na kyslk, invalidn vozk a bez dopomoci druhho vlastn nic nezvldne. Protoe se situace odehrla velmi rychle a ns tla as, shnme tmto zpsobem penitou podporu. Jako ptel si pejeme aby ml Ondra ten nejvt komfort. Proto bychom rdi pomohli v tom, aby se vybran penze vynaloili nejen na lkask poteby, lkae a zdravotnick pomcky, ale taky na jeho plny a sny. Na to, aby si mohl ivot uvat na 100%, akoliv je te omezen. Vm, e jsou mezi nmi dob andl, kterm ivot druhch nen lhostejn a a je to minimln stka, tak pispj na ivot tak asnho lovka, jako je Ondra. Dkujeme vem, kte se podlej na posln finann podpory, nebo pozitivn energie! Nesmrn si toho vme a Ondru energie tla vped! Dkujeme za vytvoen transparentnho tu, kter nm zaloil pan Daniel lehofer z Komern banky. SLO TU: 123-0762430277/0100 IBAN pro zahranin platbu: CZ79 0100 0001 2307 6243 0277 SWIFT kd: KOMBCZPPXXX Na odkazu ne se kdykoliv a kdokoliv mete podvat co ve jsme spolen dokzali : https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/pomoc-pro-ondru-zbiralova-pavla-czk

Pspvek sdlen Paj Zbiralov (@pajina89),„Jako přátelé si přejeme, aby měl Ondra ten největší komfort. Proto bychom rádi pomohli v tom, aby se vybrané peníze vynaložily nejen na lékařské potřeby, lékaře a zdravotnické pomůcky, ale taky na jeho plány a sny. Na to, aby si mohl život užívat na 100 %, ačkoliv je teď omezený,“ dodává Zbiralová.


Peníze na podporu Ondřeje Buchtely můžete posílat na transparentní účet 123-0762430277/0100.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program