mol cup čtvrtfinále

Bohemians dotáhli čtvrtfinále k penaltám. Postupuje ale Boleslav

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je mezi čtyřmi nejlepšími týmy letošního ročníku domácího poháru. Ve čtvrtfinále udolala Bohemians Praha 1905 na jejich hřišti. Utkání skončilo i po prodloužení 1:1, v penaltách pak Pražané dvakrát zaváhali a pustili Středočechy do semifinále.

Zeleno-bílí do utkání sice vstoupili aktivně, byli to ale hosté, kdo se jako první radoval z gólu. Na ten se čekalo až do druhé půle, konkrétně do 59. minuty, kdy se nemýlila levačka Lukáše Magery.

Dvacet minut před koncem základní hrací doby měl šťastnou ruku trenér domácích Koubek, když poslal na hřiště coby střídajícího hráče Dominika Maška. Právě ten totiž jen o čtyři minuty později překonal Vejmolu v mladoboleslavské bráně a srovnal.

Boleslav nakonec málem doplatila na pasivitu, domácí už ale žádnou ze svých příležitostí nezužitkovali, a tak se šlo do prodloužení. Ani třicet dalších minut však o vítězi nerozhodlo, na řadu tedy přišly penalty.

První dva hráči na obou stranách mířili přesně, pak ale domácí Bartek přestřelil branku, zatímco Čmovš připsal Boleslavi třetí branku. Čtvrtá série opět byla na obou stranách úspěšná, když pak ale Maška vychytal Vejmola, bylo o postupu Mladé Boleslavi definitivně jasno.

• 01:45 03:30