Fortuna liga

Stanciu řádil a vystřílel Slavii další tři body, výhru slaví i Jablonec a Bohemians

14.3. 2021 15:59

Slavie pokračuje v jízdě za dalším titulem. Ve 23. kole jim příliš nevzdorovala Mladá Boleslav, která Pražanům podlehla 0:3. Dva góly vstřelil Stanciu. Bohemians přerušili čtyřzápasovou sérii bez vítězství. V Ďolíčku si totiž poradili s Karvinou 2:0 a právě před svého soupeře se posunuli v tabulce. Zvítězil favorizovaný Jablonec, který uspěl na hřišti Brna.

Slavia byla lepší už od prvních minut zápasu a bylo jasné, kdo bude udávat tempto hry. Nejprve ještě ve stoprocentní šanci selhal Tecl, ale následně už se skóre měnilo.

Nicolae Stanciu se postavil k přímému kopu a opět ukázal svou parádní kopací techniku. Parádní ranou nedal Šedovi šanci. Rumunský záložník se prosadil ještě pět minut před odchodem do kabin. Tentokrát si z hráčů Středočechů udělal kužely a parádní ranou pod břevno zvýšil na 2:0.

Konečnou podobu výsledku dal v poslední desetiminutovce Abdalláh Júsuf Hilál, který v pohodě proměnil pokutový kop. Sešívaní tak vedou tabulku o 14 bodů před Spartou, která má dva zápasy k dobru. Celek z Edenu navíc v letošním ročníku ještě neprohrál. Mladá Boleslav je 15. se čtyřbodovým náskokem na sestup.

Jablonec nečekal na vedoucí branku dlouho. Uspěl už po deseti minutách hry. Po rohovém kopu vznikl ve vápně Zbrojovky velký chaos, kterého využil Dominik Pleštil.

O deset minut později mohl srovnat Přichystal, ale trefil pouze břevno. V 73. minutě tak přišel druhý úspěch hostů. Zelený tváří v tvář Foldera nepřekonal, ale z dorážky uspěl Ivan Schranz. Brno v závěru tlačilo a snažilo se s výsledkem něco udělat. Snížení přišlo až v první minutě nastavení, kdy se  z první branky v české nejvyšší soutěži radoval Daniel Fila.

Jablonec se tak dostal na čtvrté místo před Slovácko, Brno je nadále na sestupující 15. příčce. Zbrojovka nevyhrála už pošesté v řadě.

Bohemka se dostala do vedení už ve třetí minutě. Centr z pravé strany letěl na malé vápno, kde propadl k Tillu Schumacherovi, který ho levačkou poslal do sítě.

Domácí fotbalisté byli i nadále lepším týmem a brankáře Bolka hodně zaměstnávali. Ještě v první půli neproměnil tutovku Necid a následně také Květ. Z branky se nakonec radoval Puškáš, jenže sudí Proske viděl Necida v ofsajdu, který bránil gólmanovi a gól tak neplatil.

Definitivní tečka přišla dvě minuty před koncem. Hronek přiťukl míč Davidu Bartkovi, který propálil Bolka. Bohemians tak zvítězili po čtyřech kolech a posunuli se na 12. místo před Karvinou. Naopak Slezané nevyhráli už v pátém zápase v řadě.