první liga malé pražské derby

Bohemians nedali Dukle šanci, vítězství zařídili Mašek a Tetteh

Radost Bohemians

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v 19. kole první ligy doma zvítězili nad Duklou 2:0 a v tabulce se posunuli na šesté místo před Jablonec, který má ale zápas k dobru. Malé pražské derby rozhodl v 27. minutě proměněnou penaltou Dominik Mašek, v závěru pak zisk tří bodů potvrdil Benjamin Tetteh.

Odehrání zápasu sice bylo den před utkáním nejisté kvůli velkým mrazům, ale hřiště bylo dobře připravené. I tak ale domácí tvrdšímu terénu přizpůsobili taktiku a hráli jednodušší kombinace s častými dlouhými pasy za obranu na rychlého Nečase.

Mladý útočník Bohemians poprvé utekl už ve čtvrté minutě. Jeho pas ještě nezužitkoval Mašek, míč se ale dostal až k Bartkovi, který hlavou překonal brankáře. Na brankové čáře ale od inkasovaného gólu zachránil hosty Kušnír.

Ve 22. minutě utekl Nečas podruhé, tentokrát se dostal sám do zakončení, ale Rada ho vychytal. V 27. minutě už ale domácí slavili. Hašek prostrčil míč na Reitera, kterého fauloval ve vápně Podaný a sudí odpískal penaltu. Tu střelou do protipohybu brankáře proměnil Mašek.

Dukla poprvé vážněji zahrozila až v 37. minutě, kdy centr z pravé strany propadl až na zadní tyč. Jenže dobíhající Podaný už nestihl usměrnit míč do branky.

Jinak ale domácí obrana příliš práce neměla. Dukle se nedařilo v kombinaci něco vymyslet, nevycházely jí ani standardní situace. Nejvíce tak zaujalo, když se Kušnír sportovně přiznal k teči a daroval tak Bohemians rohový kop. Čtvrt hodiny před koncem tak trenér Hynek zkusil na hrot k Holendovi vysunout stopera Ostojiče, ani to ale k tlaku nevedlo.

Naopak přišel brejk domácích, Dostál odcentroval a střídající Tetteh vstřelil svůj první ligový gól v dresu Bohemians a první po 15 měsících. V závěru navíc dostal druhou žlutou kartu Bilovský a Dukla dohrávala v deseti.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 2:0 (1:0)