Publikováno 10. 8. 2016
žebříček kdo vydělal nejvíc?

Boháči v Riu. Tohle jsou nejlépe placení sportovci na olympiádě!

Durant - Djokovič - Neymar
Zdroj: profimedia.cz
Durant - Djokovič - Neymar

Na olympijských hrách v Riu zastupuje svoje země přes 11tisíc sportovců. Prestižní magazín Forbes zjišťoval, kteří z nich mají na svých kontech nejvíce peněz. Čtrnáct nejbohatších vydělalo mezi červny 2015 a 2016 celkem 447 milionů dolarů. Každý má ale jiný díl.

1. místo: Kevin Durant – basketbal, USA

Lídr amerického Dream Teamu si minulý rok vydělal více než 56,2 milionu dolarů (asi 1,4 miliardy korun). Durant vyhrál s týmem USA olympiádu v Londýně před čtyřmi lety, teď se o to pokouší znovu, tentokrát ale bez LeBrona Jamese a Kobeho Bryanta. To ale nic nemění na tom, že se při pohledu na bankovní účet usměje nejvíce ze všech sportovců v Riu.

Kevin Durant
Zdroj: ČTK/AP Kevin Durant


2. místo: Novak Djokovič – tenis, Srbsko

Vládne světovém žebříčku a špatně na tom není v pořadí nejlépe placených sportovců. Minulý rok přiteklo Novakovi na konto 55,8 milionu dolarů, tedy 1,36 miliardy korun. Letos se také stal prvním tenistou, který v kariéře vydělal 100 milionů dolarů z turnajových vítězství. Doma má ve sbírce 66 titulů z ATP, olympijský bronz pro něj ale zatím zůstane maximem. Djokovič vypadl v Riu už v prvním kole.

Novak Djokovič
Zdroj: ČTK/AP Novak Djokovič


3. - 4. místo: Neymar – fotbal, Brazílie
Rafael Nadal – tenis, Španělsko

Největší hvězda brazilského olympijského fotbalového týmu. Tedy alespoň papírově. Zatím to útočný hráč Barcelony na hřišti neukazuje. Částka, na kterou dosáhl příjem Neymara minulý rok, se vyšplhala až na 37,5 milionů dolarů (914 milionů korun). Ty samé peníze si může letos užívat i tenista Rafael Nadal. Španělská hvězda v Riu vyprovodila z kurtu prvního soupeře a ho čeká Ital Seppi. Oba dva figurují na děleném 3. místě.

Neymar
Zdroj: ČTK/AP Neymar


5. místo: Kei Nišikori – tenis, Japonsko

I podle umístění je jasné, že jeho rok byl velice úspěšný. Dostal se až na 4. místo světového žebříčku. Šestadvacetiletý Japonec vydělal 33,5 milionů dolarů, v přepočtu 817 milionů korun. V průběhu minulého roku vyhrál Nišikori třikrát turnaj série ATP a hned pětkrát se dostal do finále. Páté místo nejlépe vydělávajících sportovců v Riu si zaslouží. V 3. kole olympijského turnaje narazí na Slováka Martina.

Kei Nišikori
Zdroj: ČTK/AP Kei Nišikori


Další pořadí:

6. Usain Bolt – atletika, Jamajka 32,5 millionů dolarů
7. Carmelo Anthony – basketbal, USA 30,9 millionů
8. Serena Williams – tenis, USA 28,9 millionů
9. Kyrie Irving – basketbal, USA 24,6 millionů
10. Paul George – basketbal, USA 24,1 millionů
11. Andy Murray – tenis, Velké Británie 23 millionů
12. Jimmy Butler – basketbal, USA 20,6 millionů
13. DeAndre Jordan – basketbal, USA 20,5 millionů
14. Rickie Fowler – golf, USA 18,5 millionů

med TN.cz