nové prostředí

Přišel čas na změnu! Pudilová začala trénovat v Praze po boku Muradova

Mach Muradov a Lucie Pudilová
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Mach Muradov a Lucie Pudilová
David Chmátal
David Chmátal
15.6. 2020 18:37
Téma:
UFC

Lucie Pudilová netradičně zamířila do pražského Monster Gymu, kde potrénovala po boku Machmuda Muradova. Stále trénuje i pod dohledem trenéra Ladislava Erdélyiho, ale potřebovala najít nový impuls. Novou spolupráci vysvětlila pro televizi Nova a slova přidal i její tréninkový parťák.

Hlavní trenér pražského gymu Petr „Monster“ Kníže sdílel ve čtvrtek 11. června fotografii ze společného tréninku. Lucie „Střela“ Pudilová (8-6) se na ní objevila po boků zápasníků jako Tomáš „Fidži“ Fiala (5-3-1NC) a Machmud „Mach“ Muradov (24-6).

 Pudilová, která v kleci proslula svou tvrdostí, po celou dobu kariéry trénuje pod dohledem Ladislava Erdélyiho. Spolu to v roce 2017 dotáhli až k branám UFC. V Mekce všech zápasníků absolvovala sedm zápasů s negativní bilancí 2-5. 
 

Se svým dlouholetým koučem stále trénuje, ale rozhodla se zamířit do nového prostředí, aby načerpala motivaci a chuť do zápasení, které jí před posledními duely chyběly.„S Erdélyim trénuju pořád, ale v Příbrami jsem už hrozně dlouho a potřebovala jsem změnit prostředí. Před posledními dvěma zápasy jsem se nedokázala soustředit, přepnout a motivovat. Potřebovala jsem nový impuls, abych znovu měla chuť zápasit,“ komentovala změnu Pudilová.


„V Monsteru jsem zkusila pár tréninků, a jestli to bude všem příjemné, tak se nebráním dlouhodobé spolupráci,“ řekla Pudilová o nově vznikající spolupráci.

Jistě ji potěší Machův komentář, kterého Lucie považuje za obrovský zdroj motivace. Muradov je za její návštěvu rád a myslí si, že by z pravidelné spolupráce mohla mnohé získat.


„Jsem rád, že se k nám přišla poprat. Má tam mladou sparing partnerku Valentinu Vackovou a další zápasnice. Je šikovná, ale jsou věci, na kterých musí zamakat. Stejně jako já a všichni zápasníci,“
okomentoval společný trénink Muradov.
 

„Když vydrží a bude k nám chodit, tak se třeba něčemu naučí a myslím, že Monster Gym jí pomůže. Ale byla tu jednou a nevím jaké má plány,“ pokračoval Mach.

Pudilová zažívá těžké období kariéry. Po sérii porážek a ukončení angažmá v UFC prohrála na domácí scéně v pyramidovém turnaji s upravenými pravidly Oktagon Underground. Následně si vysloužila vlnu kritiky i rad týkající se její přípravy.

Často ji bylo vytýkáno, že málo spolupracuje s jinými kluby ať už na domácí scéně či ve světě. Dnes je již zaběhnutou praxí, že zápasníci na přípravné kempy jezdí do zahraničí, aby nasbírali nové zkušenosti a poměřili se s konkurencí.


Sama Pudilová, která se většinu času připravuje v rodné Příbrami, přiznala, že na domácí scéně nemá tolik kvalitních sparing partnerek a musí trénovat hlavně s muži.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   23:30 01:05
   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   13:05

   UK Open 2021

Celý program