období pravdy

Převrat v Juventusu? Buffon má dostat Nedvědovo křeslo, píší v Itálii

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 5. 8. 2020
Téma:

Fotbalový Juventus čekají podle italských médií velké změny a ohrožená je prý i pozice současného viceprezidenta klubu Pavela Nedvěda. Jak píší dobře informovaní zdroje, už se totiž připravuje místo pro klubovou legendu Gianluigiho Buffona!

Jak informuje web CalcioMercato, možná právě začíná rozhodující období, které by mělo určit budoucnost Staré dámy. Domácí dominance aktuálně nikoho nezajímá, a aby současné sportovní vedení obhájilo své nákupy a kroky, bude muset vyhrát Ligu mistrů, ve které triumfoval jen dvakrát v historii a naposledy v roce 1996.


A tak už pátek může napovědět. Do Turína přijede k odvetnému osmifinálovému duelu Ligy mistrů Olympique Lyon a bude hájit výsledek 1:0 z prvního utkání. A pokud by se svěřencům trenéra Sarriho opravdu nepovedlo přes francouzské vicemistry projít, dost dobře to může znamenat i konec stávajícího sportovního vedení.


Mimochodem, v Turíně se za úspěch bude považovat opravdu jen vítězství v Lize mistrů, však mají proto Bianconeri ve svém středu Cristiana Ronalda. A pokud by se Juventus dostal do čtvrtfinále či dál, zcela jistě na něj dál budou číhat Real Madrid či Manchester City a v dalším kole případně Chelsea nebo Barcelona. Los je prostě více než těžký.


CalcioMercato už jde ve spekulacích tak daleko, že informuje o tom, jak šéf klubu Andrea Agnelli zbaví funkce sportovního manažera Fabia Paraticiho. S ním se totiž měl rozpočet dostatdo červených čísel. Cílem je opět angažovat trenéra Massimiliana Allegriho, pod nímž prý hra Staré dámy byla daleko atraktivnější, než Sarriho fotbalový model.


A pozor, o své místo by mohl přijít i téměř nedotknutelný Pavel Nedvěd, neboť by se na post viceprezidenta logicky hodil elegán Gianluigi Buffon, který pomalu končí kariéru.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program