sezona začíná

Sparta začala přípravu bez Kangy, nemá smlouvu. Hancko v týmu je

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga
Jiří Průša
Jiří Průša
24.7. 2020 17:34
Téma:

Gabonský záložník Guelor Kanga byl nepochybně jedním z nejdůležitějších článků letošní sestavy Sparty. Tvořil hru, dával góly a přihrával na ně spoluhráčům. Proto si fanoušci letenského klubu poslední měsíce přáli novou smlouvu pro Kangu. Jenže ten se se Spartou ještě nedohodl a jeho budoucnost je nejistá.

Kangovy začátky ve Spartě byly divoké. Gabonec byl produktivní a po herní stránce zaujal, ale fanoušky odrazoval svým přístupem, nízkou bojovností, malou soudržností s týmem i špatnou disciplínou.


To se ale časem změnilo a letos už ho měli rádi snad všichni fanoušci Sparty. Kanga začal víc makat dozadu, fanoušci pro něj žádali novou smlouvu a v semifinále MOL Cupu Kanga ukázáním na klubové logo a následně na trávník naznačil, že i on by chtěl ve Spartě zůstat.


Po sezoně skončila smlouva mnoha hráčům, ale zatímco s Kayou, Mandjeckem, Frýdkem nebo Bičíkem se Sparta již oficiálně rozloučila, jednání s Kangou stále trvají.V pátek odpoledne vyběhla Sparta do svého prvního přípravného tréninku pro novou sezonu, jenže 29letý Gabonec chyběl. Podle informací deníku Sport chce Kanga smlouvu na delší dobu a na víc peněz, než mu Sparta nabízí a je prý pravděpodobné, že se s pražským klubem nedohodne vůbec.Na tréninku chyběla i nová posila Minčev, který se kvůli koronavirové situaci dostaví až příští týden. Dále se po příští sezonu počítá s tím, že Drchal bude hostovat do Mladé Boleslavi, a proto v týmu chyběl.


Sparta také přinesla smutnou zprávu ohledně dalšího z útočníků. "Matěj Pulkrab bude muset po výsledcích zdravotních vyšetření absolvovat operační zákrok. Pulkrab si zranění přivodil ke konci uplynulé sezony v dresu Bohemians Praha 1905. Operační zákrok podstoupí v následujícím týdnu," uvedl letenský klub na svém webu.Naopak Dávid Hancko do společného tréninku nastoupil. Jeho hostování je platné do konce července a Sparta i nadále jedná s Fiorentinou o možnosti Slovákova setrvání na Letné.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program