nova sport noc v nhl

Bleskové vedení, pak debakl. Flyers jsou na pokraji vyřazení

Philadelphia Flyers
Zdroj: NHL media

Nejlepší celek základní části letošního ročníku NHL se zatím zdá být pro hokejisty Philadelphie příliš tvrdým oříškem. Flyers prohráli s Washingtonem i třetí zápas, tentokrát dokonce na vlastním ledě 1:6. Do hry se naopak vrátila Minnesota, která na třetí pokus dokázala porazit Dallas.

Philadelphia potřebovala nutně zabrat, aby přiživila své šance na zdramatizování série proti suverénovi základní části. A začala velmi dobře. Po necelé minutě dostal Letce do vedení Raffl.

V páté minutě sice srovnal Johannson a krátce před polovinou utkání poslal Capitals do vedení Ovečkin, přesto ale domácí stále živili šanci na úspěch. V šestatřicáté minutě dokonce mohl srovnat Radko Gudas, rozezvonil ale jen tyčku za Holtbyho zády.

Zlom přišel ve třetím dějství. Po necelých dvou minutách zvýšil na 1:3 Kuzněcov a v osmačtyřicáté minutě, při přesilovce čtyři na tři, dal Carlson bombou od modré Washingtonu už tříbrankové vedení.

To ještě navýšili Ovečkin s Beaglem, a přestože Philadelphia svého soupeře přestřílela, odnáší si z vlastního ledu debakl 1:6. Trojice Čechů Voráček, Gudas a Neuvirth, který sledoval zápas jen ze střídačky, je tak na pokraji vyřazení. Od něj dělí Flyers jediná porážka.

V podobné situaci jako Philadelphia byli i hokejisté Minnesoty. A zápas nabral přesně opačný začátek než ve Wells Fargo Center. Uplynulo jen šestadvacet sekund, když se Dallas dostal do vedení. Povedený začátek pro Stars zvýraznil ještě v páté minutě Sharp, který tak během necelých čtyř minut vstřelil už svůj druhý gól v utkání.

Jenže Dallasu to nakonec nebylo nic platné. V poslední minutě prvního dějství totiž vrátil Wild do hry Porter a po brance Haule ze sedmadvacáté minuty vyšel skvěle domácím i závěr druhé dvacetiminutovky. Sedmačtyřicet sekund před jejím koncem dokonal obrat Pominville.

Na branku Koiva na 4:2 pak sice ještě dokázal odpovědět Sceviour, v power play ale definitivně rozhodl svým druhým gólem Pominville.

Byť si Tomáš Hertl připsal asistenci na úvodním gólu celého zápasu, díky němuž hokejisté San Jose šli už po třiceti vteřinách nad Los Angeles do vedení, nakonec Kings dokázali zápas otočit. V deváté minutě srovnal Kopitar a v prodloužení pak první vítězství v sérii vybojoval pro Los Angeles Pearson.

Philadelphia Flyers - Washington Capitals - 1:6 (série 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Raffl (Manning, Gagner) – 5. Johansson (Carlson, Bäckström), 29. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 42. Kuzněcov (Williams, Holtby), 48. Carlson (Ovečkin, Williams), 55. Ovečkin (Carlson, Oshie), 59. Beagle (Schmidt, Orlov)

Minnesota Wild - Dallas Stars - 5:3 (série 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Porter (Haula, Brodin), 27. Haula (Pominville, Niederreiter), 40. Pominville (Niederreiter, Dumba), 47. Koivu (Spurgeon, Coyle), 59. Pominville – 1. Sharp (Goligoski), 5. Sharp (Eakin), 54. Sceviour (Demers, Fiddler)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings - 1:2 po prodloužení (série 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Thornton (Hertl) – 9. Kopitar (Lucic, Muzzin), 64. Pearson (Brown, Lecavalier)