Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

indycar závod v Poconu

Bláznivý závod IndyCar: Bok po boku bojovalo i sedm aut! VIDEO

Start IndyCar v Poconu
Zdroj: Twitter, @indycar

Jak reklama na závody IndyCar vypadal nedělní pětisetmílový závod na okruhu Pocono Raceway. Nejširší dráha v kalendáři přímo sváděla k soubojům několika aut bok po boku. Oficiální statistiky udávají 42 změn ve vedení závodu. A vítěz Will Power překonal i to, že v úvodu ztrácel na čelo závodu celé kolo.

Závod IndyCar Series na okruhu Pocono Raceway začal pěkně zostra. Co na tom, že pětisetmílové závody se většinou dají prohrát v první zatáčce, nikdy se tam ale nedají vyhrát. Piloti za to vzali hned od prvních metrů a na startovní rovince se vedle sebe vměstnalo hned sedm vozů. Ostatně místa na to měli dost, Pocono Raceway je nejširší dráhou v kalendáři.

 

Od prvních metrů začal ztrácet vítěz kvalifikace Takuma Sató, který se již letos v slavnějším závodě na 500 mil, v tom v Indianapolisu, radoval z vítězství. Tentokrát to ale byli Tony Kanaan, Alexander Rossi a James Hinchcliffe, kdo v úvodu závodu udával tempo.

 

Velká nepříjemnost postihla v 68. kole Willa Powera. Kvůli únavě materiálu se uvolňovalo přední přítlačné křídlo a obhájce vítězství musel neplánovaně do boxů. Po vyjetí z nich ztrácel na čelo závodu celé jedno kolo. Power si s tím ale dokázal poradit. Hlavní bylo zachovat i v takto těžké situaci chladnou hlavu.

 

Divoký start v Poconu:

 

V polovině závodu už byl Power ve stejném kole jako špička závodu. Brzy ale musel znovu do boxů, tentokrát po drobné kolizi s Charliem Kimballem měnil zadní křídlo. Pit stop ale přišel v pravou chvíli. Díky tomu, že byl při žluté fázi po kolizi Hinchcliffea a Hildebranda, neztratil Power příliš mnoho času. Při dalších zastávkách navíc mohl svůj pobyt na trati protahovat. Najednou se zjevil v čele s náskokem čtyř vteřin na pronásledovatele.

 

V čelní skupince bojovali Kanaan, Dixon, Rossi, Pagenaud, Castroneves a také hrdina dne Hunter-Reay. Ten po sobotní tvrdé nehodě v kvalifikaci skončil v nemocnici a uschopněn k usednutí do kokpitu byl až v neděli dopoledne. Přesto se z předposlední příčky na startu dostal až do vedení závodu.

 

 

V závěru se Power dostal pod velký tlak stájového kolegy Josefa Newgardena. Kdyby jej dokázal předjet, získal by zlatý hattrick, tedy tři vítězství v řadě. Power se ale bránil velmi agresivně. Na dlouhých rovinkách vybočoval z ideální stopy, díky čemuž se Newgarden nemohl usadit v aerodynamickém pytli a na konci rovinky jej předjet.

 

Power tak potřetí letos vyhrál. Povedlo se mu to při Velké ceně Indianapolisu, tedy uvnitř slavné Indianapolis Motor Speedway, ale v konfiguraci využívané dříve Formulí 1, a také na oválu v Texasu a to přesto, že Power je jezdec, který v minulosti na oválech fatálně chyboval a třikrát v řadě ztratil v posledním závodě sezóny na ovále už skoro jistý titul.

 

Těsně za Powerem a Newgardenem protnuli cílovou pásku Alexander Rossi, loňský vítěz Indy500 mající zkušenosti i se závoděním za český tým Igora Salaquardy, a obhájce mistrovského titulu Simon Pagenaud. Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Newgarden upevnil vedení v šampionátu. Stáhnout jej dokázal jen Power, ale vzhledem k tomu, že zbývají ještě tři závody a v tom posledním se jede o dvojnásobek bodů, může ještě kdokoliv z první pětice myslet na titul. Kdo se k němu přiblíží v následujícím závodě, uvidíte už v neděli po 3. hodině ráno na programu Nova Sport 2.
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program