premier league

Blázinec v Brightonu: Manchester vyhrál gólem po konečném hvizdu

Brighton - Manchester United
26.9. 2020 15:41

Anglický Brighton zažil opravdu šílený fotbalový zápas. Skóre otevřel domácí Maupay gólem z penalty ve stylu Antonína Panenky. Hosté z Manchesteru otočili, jenže v nastavení padly ještě další dva góly, z toho jeden po odpískání konce utkání.

Zápas třetího kola anglické Premier League mezi Brightonem a Manchesterem United by jindy moc vzruchu nevzbudil, ale na to co se v sobotu v Brightonu událo, se bude v Anglii ještě dlouho vzpomínat.

První velká událost byla penalta ve 40. minutě pro domácí Brighton. K ní se postavil Neal Maupay a "vršovickým dloubáčkem" poslal svůj tým do vedení. Tento způsob zakončení bývá mnohdy považován za zesměšnění, což Maupay podtrhl svou gólovou oslavou, při které naznačoval pláč.

Dalším kořením zápasu byl vlastní gól, který si dal stoper domácích Lewis Dunk pouhé tři minuty po první brance. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Domácí byli překvapivě střelecky mnohem více aktivní, ale Manchesteru se po přestávce nadvakrát povedlo dokonat obrat. Rashfordův gól nebyl kvůli ofsajdu uznán, ale o tři minuty později 22letý Angličan předvedl nádherné sólo, jenž zakončil regulérním gólem.

Trossardův pokus poté skončil na břevnu, a tak to s domácími vypadalo špatně. Rozhodčí nastavil pět minut a v té páté vypukla obrovská radost Brightonu, Solomon March totiž srovnal na 2:2.

Jenže tím zápas stále neskončil. United dostali v 97. minutě ještě možnost zahrávat rohový kop, Maguireova hlavička v bráně neskončila, a tak rozhodčí zapískal konec utkání.

Ani tím však zápas neskončil! Videorozhodčí totiž odhalil Maupayovu ruku v pokutovém území, a tak byl konec zápasu odvolán a šla se ještě kopat penalta. Tu Bruno Fernandes proměnil, a tak se rudí ďáblové mohli radovat z asi nejpodivnější výhry v jejich životech.

Šílený zápas sehrála i londýnská Chelsea, která prohrávala po půlhodině hry na hřišti West Bromwiche 0:3! Stíhací jízda se ale hostům povedla a gól, znamenající remízu vstřeli ve třetí minutě nastavení Tammy Abraham.

Na čele Premier Leagie se usadil Everton, který má po třech kolech plný bodový zisk, když tenotkrát zvítězil na hřišti Crystal Palace 2:1.

Matěj Vydra odehrál celý zápas za Burnley, jeho tým se však proti Southamptonu neprosadil a prohrál 0:1.

Brighton - Manchester United 2:3 (1:1)

Branky: 40. z pen. Maupay, 90+5. March - 43. vl. Donk, 55. Rashford, 90+10. z pen. Fernandes.

Crystal Palace - Everton 1:2 (1:2)
Branky: 26. Kouyaté - 10. Calvert-Lewin, 40. Richarlison z pen.),

West Bromwich - Chelsea 3:3 (3:0)
Branky: 4. a 25. Robinson, 27. Bartley - 55. Mount, 70. Hudson-Odoi, 90.+3 Abraham,

Burnley - Southampton 0:1 (0:1)
Branka: 5. Ings.

• Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

19:05 20:45