ufc experti rozebírají taktiky

Blachowicz kope jako kůň, Santos zvládne 10 úderů za tři vteřiny!

Thiago Santos a Jan Blachowicz
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Pražská UFC Fight Night nabídne kromě souboje Lucie Pudilové s Američankou Liz Carmouche, také ostře sledovaný zápas v mužské kategorii polotěžké váhy mezi Polákem Janem Blachowiczem a Brazilcem Thiagem Santosem. Podívejte se, jak tento souboj vidí experti z UFC pořadu Inside The Octagon.

Pětatřicetiletý Blachowicz má za sebou mimořádnou sérii čtyř vítězství v řadě, naposledy při zářijové premiéře UFC v Moskvě porazil Nikitu Krylova ve druhém kole. Na jeho taktiku a slabiny se zaměřili ostřílený komentátor UFC John Gooden a bývalý zápasník Dan Hardy.
 

Blachowicz kope jako kůň

Podle Hardyho jsou největší zbraní polského bijce obrovsky silné nohy. Těmi dokáže svého soupeře nakopnout tak, že ten pak sotva popadne dech, natož aby byl schopný dále pokračovat v boji. Jakmile se Blachowiczovi podaří protivníka přesně zasáhout nohou, je zle a polské pěsti pak dokonají zkázu.

Santos, to je jeden velký chaos

Tady žádnou velkou taktiku nehledejte, upozorňuje Hardy ve studiu. Zatímco většina borců si v oktagonu udržuje nějaký postoj, Brazilec je jako z hadích ocásků. Poskakuje, neustále se hýbe a soupeř může jen těžko odhadnout, jestli má čekat kopanec, ránu pěstí, kolenem, či loktem.

GALERIE: Jan Blachowicz poměří síly s Thiagem Santosem

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Jan Blachowicz


O Santosovi se dokonce povídá, že s ním nikdo v tělocvičně nechce spárovat (sparring je forma tréninku simulující zápas. Pozn. red.), protože je tak nevyzpytatelný a výbušný.
 

Za méně než tři sekundy zvládne klidně 13 úderů!

Experti se u videa na obrazovce pozastaví hlavně v čase 6:25 (pusťte si níže), kdy jsou fascinováni rychlostí úderů, kterých pětatřicetiletý Santos ani ne za tři vteřiny stihne 13 a soupeř na zemi má jen sotva tušení, co že se to s ním právě děje.

 

Jak bude jejich vzájemný souboj pravděpodobně vypadat?

Blachowicz bude mít za úkol Santose zpomalit, jinak nemá šanci. Bude se muset bránit, ale ne mu v kleci ustupovat, protože tím by mu jen vytvořil více prostoru, pro jeho umění chaosu. Bránit se a využít sílu svých obrovských paží, kterými může hbitého a houževnatého Jihoameričana ztrestat.

 

Zatímco Polák se v oktagonu v postoji pohybuje krátkými krůčky, Santos vypadá, jako kdyby měl sedmimílové boty. Dlouhé kroky pak střídá s krátkými úskoky a obratně mění postoj z levé na pravou nohu.

Blachowicz by ho měl dostat na zem. Tam by se boj zpomalil a polský hromotluk by byl ve výhodě. Jenže Santos dokáže svoji rychlost uplatnit i do hodně ostrých a bolestivých loktů, kterými soupeře doslova zmasakruje.

Jak říká Hardy, Santos nejde do klece zápasit, ten jde válčit! Jeho souboje vždy končí krvavě, zlámanými kostmi a rychlými převozy do nemocnice.

 

Poslední a neméně důležitý fakt, který je potřeba zmínit, je Blachowiczova výhoda takřka domácího prostředí. Z Polska je to kousek a tak se dá očekávat, že ho do Prahy přijede podpořit opravdu početná skupina fanoušků.

 

Jak tenhle souboj dopadne můžete sledovat už v sobotu 23. února. Galavečer začíná už v 17:00 na stanici Nova Sport 2, nebo na internetovém portálu VOYO.

Související témata:
mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Engadin Wind - Documentary

   19:05 19:35
   19:35

   Mosconi Cup 2020

   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program