mobil na hokeji

Bizár s telefonem: Musel mi spadnout do výstroje, hájí se hokejista

Hokejista Vítkovic Jan Hruška
Zdroj: Profimedia
Hokejista Vítkovic Jan Hruška
Skok Aleš
Aleš Skok
27.2. 2021 15:11
Téma:

K páteční kuriózní situaci, kdy v extraligovém zápase mezi Plzní a Vítkovicemi vypadl Janu Hruškovi telefon z výstroje přímo na led, se oficiálně vyjádřil klub jako takový i samotný hráč. Vítkovického hokejistu nicméně nemine pokuta.

K bizarnímu momentu došlo na začátku druhé třetiny. Na ledě se objevil mobilní telefon, kterého si pozorný sudí všiml, sebral ho a ihned hledal majitele.

 

Prvně si ho vzali hokejisté domácí Plzně, ale později se ukázalo, že patří vítkovíckému Janu Hruškovi. Ten se také k celé situaci vyjádřil na webových stránkách ostravského celku.

 

"Celý tenhle incident mě mrzí. Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led. Tam mi vypadl, naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj. Samozřejmě přijímám pokutu, protože mobil do kabiny nepatří," řekl pro klubový web Hruška.

 

 

K celé situaci podal vysvětlení také sportovní manažer klubu Roman Šimíček. "Věc jsme probrali s hráčem Janem Hruškou interně, došlo k nešťastné náhodě, která se ale přihodit jednoznačně neměla. I v našem interním disciplinárním řádu je, že mobilní telefon do kabiny během zápasu či tréninku nepatří. Samozřejmě s ohledem na to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě. Jak už jsem řekl, došlo k tomu nešťastnou náhodou, kdy mobil hráči při manipulaci v šatně zapadl do výstroje, aniž by si toho on sám všimnul a během hry mu pak vypadl na led," řekl.

 

Šimíček také prozradil, že se Hruška nevyhne pokutě, jelikož používat mobil v kabině je v jejich interním řádu zakázáno. "Náš interní disciplinární řád přísně zakazuje používání mobilu v kabině, ať už během tréninků, nebo vůbec během zápasů. S Honzou Hruškou jsme už o tom mluvili a bude potrestán finanční pokutou dle našeho interního sazebníku. Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní."

 

 

Na internetu se rovněž ihned objevily spekulace, že dotyčný hráč si telefon bral na zápas z důvodu, aby mohl sázet. To Šimíček ale zásadně popírá.

 

"To kategoricky odmítám a věřím, že každý, kdo takto přemýšlí, to myslí jenom v legraci a s notnou dávkou nadsázky. Vnitřně mě uráží, že si někdo může něco takového myslet. Ano, stala se chyba, s hráčem jsme si ji mezi sebou vyříkali, ale znovu důrazně odmítám, že by se jednalo o nějaké nekalé věci, jako jsou sázky a podobně," doplnil sportovní ředitel.

 

Vítkovickým hokejistům pomáhá od letošního ročníku velká posila se spoustou zápasů v NHL:

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program