NHL Detroit vs. New York

Bitva to byla dlouhá, ale rozhodl ji jediný gól! Mrázek nechytal

Detroit vs. New York
Zdroj: NHL media

Diváci v detroitské Joe Louis Areně se těšili na atraktivní zápas, ve kterém by mohly padat góly. Dočkali se však jediného a možná ne všichni. Za stavu 0:0 šel totiž zápas do prodloužení a tak mnozí znuděně odešli už v průběhu základní hrací doby. Ten, kdo vydržel až do konce, viděl jediný a tedy i vítězný gól, který vstřelil za New York útočník J. T. Miller.

Poměr střel také nebyl valný. New York vystřelil jen osmnáctkrát na brankáře Jareda Coreaua, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. Na druhé straně Henrik Lundqvist zasahoval celkem jednadvacetkrát. Žádná sláva, žádné góly. Za stavu 0:0 šel zápas do prodloužení.

Recept na gólmana domácích našel po necelých dvou minutách nastavené doby až útočník J. T. Miller. Ten po krásné akci dva na nikoho neměl obtížnou pozici. Norský šikula Mats Zuccarello mu puk předložil do prázdné brány.