David Krejčí
Zdroj: NHL media

Očekávaný souboj Davida Krejčího s Jaromírem Jágrem vyzněl pro prvně jmenovaného. Bostonští hokejisté byli proti Floridě lepším týmem, a i když Panteři dokázali v závěru duel ještě zdramatizovat, na bodový zisk nakonec nedosáhli. Bodem za nahrávku k tomu přispěl i právě Krejčí.

Bostonu se proti Floridě poslední dobou daří. Z posledních třinácti vzájemných střetnutí ovládl hned jedenáct a i dnes to byli Bruins, kdo od začátku táhl za delší konec pomyslného provazu.

Domácí otevřeli skóre už v polovině dvanácté minuty, byť o brance musel ještě rozhodovat videorozhodčí, neboť Ryan Spooner měl v okamžiku gólové střely hůl v úrovni břevna Luongovy klece. Nakonec však arbitři neshledali prohřešek proti pravidlům a bylo to 1:0.

Za fakt, že se do kabin odcházelo za stejného stavu, vděčili Panteři gólmanu Luongovi. Ten je podržel o čtyři minuty později po pokusu Connollyho. Na přesilovkovou akci z konce osmadvacáté minuty už byl ale krátký. Od Krejčího se puk dostal k Bergeronovi, ten neváhal, přihrál Spoonerovi a ten přesně našel prostor mezi Luongovými betony - 2:0. Nejproduktivnější Čech letošního ročníku NHL se devatenáctou asistencí v sezóně s celkovým počtem osmadvaceti bodů posunul na jedenáctou příčku kanadského bodování soutěže. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky pak měl dokonce na hokejce gól, ale Luongo tentokrát opět čaroval.

Krejčí byl v zápase velmi aktivní, což dokázal i ve dvaapadesáté minutě, když si najel na přihrávku Erikssona, ale těsně branku netrefil.

Za neproměněné šance přišel záhy trest. Šest minut před koncem třetí třetiny snižoval Smith. Minutu a půl před třetí sirénou ale po zaváhání Jágra zpečetil výhru Bostonu do prázdné brány Marchand.

Boston Bruins - Florida Panthers - 3:1

Branky a nahrávky: 12. Spooner (Krug), 28. Spooner (Bergeron, Krejčí), 59. Marchand (Bergeron) – 54. Smith (Ekblad, Pirri)