Publikováno 14. 3. 2019
nhl Video uvnitř článku

Bitka dvou tvrďáků: Řezali se minutu, mladík pak poděkoval

Milan Lucic a Kurtis Gabriel

Tomu zápasu nic nechybělo! Góly, emoce a pořádná bitka na úvod. V ní se představil ostřílený Milan Lucic, který se nechal vyzvat mladým Kurtisem Gabrielem. A byla to pořádná řežba, která trvala přes minutu!

Odhození hokejky, shození rukavic a pořádná férová bitka. Jev, který pomalu z NHL mizí. Sem tam se ale najdou tvrďáci, kteří se do sebe pořádně pustí a řežou se jak lvi. To byl i případ z úvodu zápasu mezi Edmontonem a New Jersey.

Běžela teprve čtvrtá minuta a Lucic se s Gabrielem postrkoval na brankovišti. Pětadvacetiletý útočník New Jersey si ale nevybral pro bitku lehký cíl. Lucic měří 191 centimetrů, váží 107 kilo a patří mezi největší tvrďáky ligy.

Rukavice šly rychle dolů a diváci se měli na co dívat. Bitka trvala neuvěřitelnou minutu a pět vteřin! Rána střídala ránu a ani jeden z tvrďáků nenechal svému sokovi nic zadarmo. Když ani po 65 sekundách neměla rvačka vítěze, oba ranaři toho nechali a užívali si aplausu ve stoje.

Oba poslušně odjeli na trestnou lavici a tam následovalo něco, co si zasloužilo opravdový respekt. Kurtis Gabriel o pět let staršímu protihráči za tvrdou a férovou rvačku upřímně poděkoval.

Devils nakonec na ledě Edmontonu zvítězili 6:3 a po sedmi prohrách konečně vyhráli. Mezi fanoušky nejpopulárnější hokejové ligy na světě se ale více mluví o jedné z nejlepších bitek v sezoně.