Bílý balet i Citizens vyhráli i v odvetách a postupují dále

Sergio Ramos se raduje
Aktualizováno 23:25
16.3. 2021 22:56

Fotbalisté Manchesteru City i Realu Madrid potvrdili role favoritů a zvládli své domácí odvety Ligy mistrů. Španělé inkasovali až v závěru, ale díky třem vstřeleným brankám bez problémů postupují. Anglický celek udržel nulu v celém dvojzápase.

Real Madrid v úvodním zápase porazil Atalantu 1:0, a tak musel i v domácí odvetě podat kvalitní výkon, aby si pojistil postup, a přesně to se stalo.

Španělé nepouštěli hosty do větších příležitostí a sami využili velkého zaváhání soupeře. Brankář Sportiello při pokusu o výkop našel pouze Luku Modriče, který špatnou rozehrávku ztrestal přirávkou na Benzemu a francouzský kanonýr poslal domácí celek do vedení.

O druhou branku se postaral v druhém poločase kapitán Sergio Ramos díky pokutovému kopu. Luis Muriel se v 83. minutě pokusil utkání ještě zdramatizovat, když poslal svůj přímý kop nechytatelně do Curtoisovy branky, ale střídající Asensio odpověděl jen o pár sekund později třetím gólem Realu a bylo rozhodnuto.

Žádné pochyby nepřipustil ani Manchester City. Ten si z prvního duelu odnesl výhru 2:0 a stejný výsledek zopakoval i v odvetě. Výstavní pumelici vyslal v 12. minutě Kevin de Bruyne, čímž dostal domácí Angličany do herní pohody.

Tu využil o pouhých šest minut později Gündogan, takže Citizens v součtu obou zápasů vedli již 4:0. Německý celek za celých 90 minut minut ani jednou nedokázal vyzrát na brankáře Edersona, a tak po dvou výhrách 2:0 do čtvrtfinále Ligy mistrů postupuje celek Pepa Guardioly.

Výsledky úterních osmifinále Ligy mistrů:

Real Madrid - Atalanta Bergamo 3:1 (1:0)
Branky: 34: Benzema, 60. Ramos (pen.), 84. Asensio - 83. Muriel

Manchester City - Borussia Mönchengladbach 2:0 (2:0)
Branky: 12. de Bruyne, 18. Gündogan

Atalantě dal Sergio Ramos gól a v koronavirové pauze ukázal, že kromě fotbalu umí také hrát na piano: