Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2016 18:06
Hokej Špatná zpráva

Bickell: 3x vyhrál Stanley Cup, hrál za Znojmo. Teď roztroušená skleróza!

Bryan Bickell
Zdroj: Profimedia

Během své kariéry toho dokázal už hodně. Také letos hraje útočník Bryan Bickell v NHL, ve které slavil hned třikrát vítězství Stanley Cupu. Během výluky v sezoně 2012/2013 nastupoval pravidelně v rakouské lize za Znojmo. Třicetiletý Kanaďan se však nyní dozvěděl hrůznou zprávu! Onemocněl roztroušenou sklerózou.

Hrůzná diagnóza ho velmi zasáhla. "Šokovalo mě to. Věřím tomu, že se budu moci znovu vrátit na led a hrát hru, kterou miluji," vzkázal Bickell v tiskové zprávě. Problémy ho začaly trápit už během loňského play-off. Lékaři muvšak tvrdili, že trpí jen závratěmi.


Když se jeho zdravotní stav nelepšil, vypadalo to, že to způsobuje zub. Ten byl sice vytržen, ale problémy dál setrvávaly. Až letos v listopadu se na to přišlo a oznámení lékařů, že Bickell trpí roztroušenou sklerózou, to nikoho nepotěšilo.


Jedná se o chronické onemocnění, které má vliv na centrální mozkovou soustavu. Na léčbu roztroušené sklerózy neexistují žádné léky, pouze se užívají takové, které zmírní bolesti a zabrání invaliditě. 

lju TN.cz