Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2017
začátek sezóny

Biatlonová sezóna začíná! Koukalová zatím závodit nebude

Zdroj: TN.cz

Nová biatlonová sezóna začíná a fanoušci tohoto v posledních letech velmi populárního sportu se již nemohou dočkat dalších skvělých výkonů našich biatlonových borců. O to víc, že letos se jedná o sezónu olympijskou! A jak si česká výprava věří na začátku sezóny?

Cíle před prvními závody nejsou v táboře českých reprezentantů vůbec nízké: "Ty ambice jsou dané výsledky z předcházejících let. Určitě se zase chceme pohybovat v popředí jak světového poháru, tak samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom měli nějaký cenný kov na olympiádě," prozradil před odletem reprezentace na první závod Světového poháru prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

 

"Jsme si vědomi, že konkurence nespí. Ale udělali jsme v přípravě, co jsme mohli," pokračuje Jiří Hamza a zmiňuje zdravotní problémy, které některé závodníky v přípravě limitovaly. Se zdravotními komplikacemi se nyní potýká i naše nejvýraznější biatlonová hvězda Gabriela Koukalová. "Gabča bojuje pořád s bolestí lýtek, teď určitě na začátku sezóny závodit nebude. Ale věřím, že někdy po Novém roce by do světového poháru mohla naskočit a absolvovat olympiádu plnohodnotně tak, jak jsme zvyklí," vyslovuje se šéf biatlonu ke zdravotnímu stavu naší jedničky.

 

 

Přestože se zatím Gábina tedy na závodních tratích objevovat nebude, diváci o ní na televizních obrazovkách tak úplně nepřijdou. Hlavní partner českého biatlonu, společnost Hamé, totiž od neděle spouští nové biatlonové televizní spoty: "Hlavní hrdinkou té kampaně je Gábina Koukalová, které při zdolávání biatlonových překážek pomáhají naši maskoti easyfrujťáci. Je to taková kombinace hraného a kresleného spotu, což jsme zkoušeli vůbec poprvé a myslím si, že ten výsledek stojí za to," říká ke kampani tiskový mluvčí Hamé Petr Kopáček.

 

Originální a neotřelé spoty se objeví na obrazovkách se začátkem biatlonové sezóny a diváci je budou moci sledovat i během celého prosince. "Myslím, že ty spoty jsou docela vtipné, protože využívají reálné situace, se kterými se Gábina Koukalová během sezóny potkala," popisuje Kopáček. Animované postavičky na ovocných kapsičkách tak oblíbené sportovkyni například pomáhají nalézt ztracenou hůlku, nebo mířit na terč.

TN.cz