třetí grandslam

Bezzubý začátek a poté famózní obrat! Ósakaová ovládla US Open

13.9. 2020 0:16

Dvaadvacetiletá Japonka Naomi Ósakaová po dvou letech opět triumfovala na US Open, a získala tak již třetí grandslamový titul. Finále proti Viktorii Azarenkové začla hrůzostrašně, ale v druhé sadě se dokázala chytit a nakonec dovedla zápas do vítězného konce.

První set byl v podání Azarenkové takřka bezchybný. Hned na úvod vzala Ósakaové servis a vytvořila si vedení 2:0. Poté si Japonka jednou své podání udržela, jenže víc už toho neuhrála. Skvěle returnující Běloruska uhrála další dva brejky a první sadu ovládla poměrem 6:1.

Ve stejném duchu začal i druhý set. Azarenková získala první dvě hry a zdálo se, že si jde pro drtivé vítězství, jenže pak přišel zlom. Do té doby neškodná Ósakaová využila svůj první brejkbol a následně srovnala na 2:2.

Další dvě hry vyhrály bezpečně tenistky na servisu a poté Japonka znovu 27. hráčku žebříčku brejkla. Na podání následně Ósakaová nezaváhala a velmi dlouhý gem za stavu 5:3 opět soupeřce na podání při druhém setbolu sebrala, čímž poslala zápas do rozhodující sady.

Za stavu 2:1 odešel Azarenkové první servis, čehož světová devítka využila a dostala se do vedení 3:1. Pak se Běloruska dostala ke třem brejkbolům v řadě, jenže Ósakaová je pěti vyhranými výměnami v řadě odvrátila. Koncovku pak lépe zvládla Japonka, která využila svůj druhý mečbol po druhém podání a dlouhé krásné výměně.