MMA debut

Sjednej si respekt, radil trenér Štáfkovi. Ten pak soupeře bleskově ukončil

Jakub Štáfek vyhrál svůj zápas
Zdroj: Instagram OKtagon MMA
Jakub Štáfek vyhrál svůj zápas
Téma:
MMA

Jakub Štáfek v sobotu nastoupil ke svému prvnímu MMA zápasu. Ve své premiéře ukončil soupeře Petra Benka po 69 vteřinách tvrdou kombinací. Plán byl jasný - boxovat na dálku, bránit takedowny a sjednat si v oktagonu respekt.

 Tvář TV Novy se na svůj MMA debut připravovala pod vedením několika trenérů. Po boku Jakuba Štáfka stáli v oktagonu hned tři ikony českých bojových sportů: Anatoli „Tolja“ Hunanyan, André Reinders a Filip Miňovský.

Zápas šel víceméně podle plánu. „Chtěli jsme držet zápas v postoji, nepouštět se do přestřelek, boxovat na dálku a nejít na zem,“ komentoval taktiku trenér Filip Miňovský. Před nástupem Štáfkovi ještě poradil: „Sjednej si respekt. Ukaž, že budeš tvrdě boxovat. Dělej to, co umíš.“

Nakonec vše bylo jinak a hvězda seriálu Specialisté musela hned v prvních vteřinách bránit pokus o strh. „Dobře zareagoval na první výpad a dobře bránil takedowny. Boxoval tak, jak jsme chtěli,“ řekl o začátku zápasu Miňovský. Štáfek plnil plán na sto procent a v druhé minutě uspal Benka dvou úderovou kombinací.

Uznávaný trenér Filip Miňovský vede oddíl SK10. Štáfka připravoval už na jeho boxerský debut loni v Lucerně. Od té doby u Jakuba vidí pořádný pokrok: „Zlepšil se technicky a je mnohem přesnější. Líp drží vzdálenost. Navíc se musel zlepšit v ostatních stylech boje. Musel být připravený na kopy a boj na zemi.“ Jeho trenér také komentoval obrovský rozdíl v zápasníkově psychice: „Byl daleko klidnější než v Lucerně.“

A co byla největší Jakubova výhoda? „Největší zbraň je Jakubův box, dlouhé ruce a dlouhé údery,prozradil trenér Miňovský.

 

 

Související témata:
dch TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program