Aktualizováno 7.4. 2016 13:58
nova sport 2 noc v nba

LeBron zůstal v saku a Cleveland nechal v Indianě všechny body

Zdroj: NBA media

Hvězdný LeBron James zůstal v utkání Clevelandu na palubovce Indiany pouze na lavičce a na výkonu hostí to bylo znát. Cavaliers podlehli Pacers o čtrnáct bodů. Podruhé těsně za sebou se odehrálo losangeleské derby a znovu se z vítězství radovali Clippers.

Nechat sedět LeBrona Jamese se Clevelandu nevyplácí. Naposledy do zápasu nezasáhl koncem března v Houstonu a pro Cavaliers z toho byla porážka 100:106. A ani tentokrát to nedopadlo lépe.

Bez Jamese Cleveland rozhodně nepůsobil jako nejlepší tým své konference. Ba naopak. Po první vcelku vyrovnané čtvrtině začal od druhé výrazně ztrácet a to především zásluhou Paula George, jenž se nakonec zastavil na devětadvaceti bodech. Dalších jednadvacet přidal Miles a Cleveland musel před Indianou sklonit hlavu.

Zatímco včera byl Kobe Bryant ve Staples Center jako host, dnes byli domácím týmem Lakers. Byť se Bryantovi dařilo o poznání lépe než v posledním losangeleském derby, tentokrát nasázel sedmnáct bodů a byl nejlepším střelcem Lakers, výsledek byl podobný tomu včerejšímu. Clippers vyhráli o deset bodů.

Místo v play-off si zajistil Portland. A vybral si k tomu velké sousto, třetí tým Západní konference. Krmě se ovšem ukázala poněkud dietnější, když kouč nechal před play-off odpočívat hned čtveřici hráčů včetně největších hvězd Kevina Duranta a Russella Westbrooka. Oklahoma na svého soupeře bez nich nestačila od samého začátku. Po třech čtvrtinách ztrácela šestnáct bodů, a přestože se v závěru nadechla k náporu, dokázala se přiblížit jen na rozdíl pěti bodů.

Výsledky: Indiana - Cleveland
- 123:109, Orlando - Detroit - 104:108, Washington - Brooklyn - 121:103, Boston - New Orleans - 104:97, New York - Charlotte - 97:111, Dallas - Houston - 88:86, Portland - Oklahoma - 120:115, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers - 81:91