nova sport 2 noc v nba

Bez Curryho to nešlo. Warriors ve vyřazovací části poprvé prohráli

Houston Rockets - Golden State Warriors
Zdroj: ČTK

Podruhé za sebou zůstal Stephen Curry mimo hru, ale tentokrát to Golden State bez něj už nevyšlo. Warriors po dramatickém závěru prohráli v Houstonu o jediný bod a v sérii vedou už jen 2:1.

Currymu znemožnil start v dalším utkání prvního kola play-off zraněný kotník a Rockets jeho absence využívali od samého začátku třetího zápasu. Už po první čtvrtině vedli o třináct bodů, basketbalisté Golden State ale soupeře na větší odstup nepustili, naopak od druhé části začali mocně dotahovat a nakonec udělali z koncovky velké drama, které rozhodla James Harden svým pětatřicátým bodem necelé tři sekundy před koncem třetí čtvrtiny.

Daleko lépe než Golden State zvládla své utkání Oklahoma. Dallasu na jeho palubovce nedala nejmenší šanci, nasázela 131 bodů, zatímco Mavericks se jen těsně přehoupli přes stovku, a bere druhý bod v sérii. Při jasném vítězství se zaskvěli především Kevin Durant (34 bodů) a Russell Westbrook (29 bodů, 15 asistencí).

2:1 na zápasy je to i mezi Torontem a Indianou. Raptors dokázali otočit průběh série, když první zápas v Indianě zvládli s přehledem a vyhráli o šestnáct bodů.