Publikováno 8. 7. 2017
vzkaz zranění na wimbledonu

Bethanie ukázala zraněné koleno. Budu chvíli mimo, vzkázala

Bethanie Matteková-Sandsová
Zdroj: Profimedia / instagram
Bethanie Matteková-Sandsová

Americká tenistka Bethanie Matteková-Sandsová si při pádu na trávě ve Wimbledonu vykloubila čéšku pravého kolena, přetrhla čéškový vaz a musí podstoupit operaci. Doufá ale v návrat kurty.

Světová deblová jednička oznámila rozsah poranění dnes v přímém přenosu na sociálních sítích a poděkovala všem za podporu. Z Londýna nyní odcestuje do New Yorku.
 

"Chvilku budu mimo. Děkuji všem přátelům a fanouškům za podporu," řekla Matteková-Sandsová v krátkém vystoupení, během něhož i plakala. Slova díků věnovala také deblové partnerce Lucii Šafářové, s kterou vyhrály pět grandslamových vavřínů a v Londýně měly útočit na takzvaný "Bucie Slam", čtvrtý titul z turnajů velké čtyřky v řadě.
 

Matteková-Sandsová se zranila ve čtvrtečním utkání s Rumunkou Soranou Cirsteaovou ve druhém kole dvouhry. Při náběhu na síť spadla, chytila se za nohu a v bolestech zoufale volala o pomoc. Zhruba 20 minut byla ošetřována přímo na kurtu, pak byla dvaatřicetiletá Američanka převezena do nemocnice. Zranění si přivodila v úvodu třetího setu.
 

"Nemůžu moc komentovat, co se stalo. Na záznam jsem se pochopitelně nekoukala. Bylo to velká bolest, jedna z nejhorších, co jsem v kariéře zažila," řekla Matteková-Sandsová, jež si poranila již jednou operované koleno.

čtk TN.cz