french open

Berdych potřeboval čtyři sety. Šafářová titul v deblu neobhájí

Tomáš Berdych

Tenista Tomáš Berdych postoupil do 3. kola French Open. S Malekem Jazirim to ale neměl jednoduché. Tunisan mu dokonce vzal jeden set, nakonec ale Berdych svého soupeře ve čtyřech sadách přehrál.

Další český hráč Jiří Veselý, pro něhož by byl postup do třetího kola vyrovnáním osobního grandslamového maxima, se dnes utká se Španělem Nicolásem Almagrem.

Třicetiletý Berdych na dvorci Suzanne Lenglenové proletěl snadno prvním setem s Džazírím a 72. hráče ATP přehrával razancí a přesností. Ve druhé sadě ale Berdych za stavu 2:2 nevyužil brejkboly, vypadl z rytmu a prohrál čtyři gamy v řadě.

Po ztraceném setu se Berdych rychle vrátil do pohody, třetí dějství znovu ovládl a čtvrté rozhodl v koncovce. Za stavu 3:4 odvrátil dva brejkboly, jeden po obtížném voleji, a pak sám udeřil. Vzal Džazírímu servis díky přesnému forhendu do růžku a vzápětí při svém podání utkání po dvou a čtvrt hodinách ukončil.

Příštím soupeřem Berdycha, semifinalisty turnaje z roku 2010, bude Pablo Cuevas z Uruguaye. S aktuální světovou sedmadvacítkou se střetl jednou a loni v Pekingu na tvrdém povrchu prohrál ve dvou setech.

Hůře dopadl Jiří Veselý. Dvaadvacetiletý tenista nestačil na Nicolase Almagra. Španělovi podlehl ve třech setech 4:6, 4:6, 3:6.

Lucie Šafářová neobhájí titul ve čtyřhře. Spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s níž tvořily druhý nasazený pár, prohrály nečekaně už v 1. kole s Nizozemkou Kiki Bertensovou a Švédkou Johannou Larssonovou 4:6 a 3:6.