nova sport přivezl si formu

Berdych v Madridu válí! Vyřadil Ferrera a je ve čtvrtfinále

Tomáš Berdych
Zdroj: profimedia.cz
Tomáš Berdych

Tenista Tomáš Berdych si na turnaj do Madridu přivezl parádní formu! Potvrdil ji i v duelu se Španělem Davidem Ferrerem, přes kterého po vydřené výhře ve dvou setech 7:6 a 7:5 přešel mezi osm nejlepších. Ve čtvrtfinále narazí česká jednička na Brita Andyho Murrayho.

První set nabídl vyrovnanou bitvu, jediný setbol měl při Španělově podání za stavu 5:4 Berdych, ovšem šanci na ukončení sady nevyužil. Set následn dospěl až do tie-breaku, v něžm český tenista využil v pořadí pátý setbol.


Druhou sadu měl Berdych skvěle rozehranou. Rychle vedl 2:0, jenže brejk neudržel a Ferrer srovnal na 2:2. Rodáka z Valašského Meziříčí to ale mrzet nemuselo, v desáté hře měl velkou šanci, jak zápas ukončit, když podával na vítězství v zápase. O servis ale přišel. Měl ale štěstí, že podání následně neudržel ani Ferrer a druhý brejk v setu už Berdych proměnil. Esem využil hned první mečbol, po kterém se mohl začít radovat z postupu.


Třicetiletému Berdychovi se letos podařilo už podruhé porazit hráče ze světové desítky, Ferrer je na 9. příčce žebříčku ATP. Zároveň český tenista snížil poměr vzájemných zápasů s Ferrerem na 6:8 a o to cennější je fakt, že se mu to podařilo na antuce, kde Španěl vždy hrál svůj nejlepší tenis.


Turnaj v Madridu sledujte v přímých přenosech na NOVA Sport 1. Zápas Tomáše Berdycha s Britem Andym Murraym je na programu od 12 hodin.

Související témata:
pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program