grand slam australian open

Berdych s Plíškovou postoupili dál, Siniaková si balí kufry!

Australian Open

Tomáš Berdych a Kristýna Plíšková postoupili do 2. kola turnaje Australian Open. Kateřina Siniaková, která před týdnem vyhrála turnaj v Číně, neprošla přes úvodní kolo a končí.

Česká tenistka Kateřina Siniaková prohrála v úvodním kole prvního grandslamového turnaje sezony Australian Open. Vítězku turnaje v Šen-čenu vyřadila ve třech setech Němka Julia Görgesová 3:6, 6:3 a 6:4. Do 2. kola postoupili desátý nasazený Tomáš Berdych a Kristýna Plíšková.

Berdych strávil na kurtu s Italem Lucou Vannim jen 32 minut. První set vyhrál jednoznačně 6:1, poté soupeř zápas vzdal kvůli zranění. Kristýna Plíšková naopak svedla tuhý boj s Viktoriíi Golubicovou a Švýcarku zdolala 6:3, 2:6 a 6:4.

Světová čtyřka Simona Halepová vypadla

Shelby Rogersová se postarala o první velké překvapení grandslamového Australian Open. Američanka v 1. kole v Melbourne porazila 6:3 a 6:1 čtvrtou nasazenou Simonu Halepovou z Rumunska.

Halepová si nechala po prvním setu ošetřit levé koleno. Na tvrdou hru 52. hráčky světa s omezeným pohybem nestačila a utkání trvalo jen hodinu a čtvrt. Rumunka v Melbourne vypadla v 1. kole stejně jako loni a počtvrté ze sedmi startů.