zápasnická rodina

Chci v Bellatoru dokázat to, co Chabib v UFC, říká bratranec Usman

David Chmátal
David Chmátal
3.4. 2021 11:05
Téma:
MMA

Příjmení Nurmagomedov na poli světového MMA pokračuje i po odchodu neporaženého Chabiba. Usman Nurmagomedov má za sebou úspěšný debut v organizaci Bellator, kde chce dokázat to, co jeho bratranec v UFC.

Trenéři o Usmanovi (12-0) říkají, že je dokonce talentovanější než Chabib (29-0), který přepsal dějiny UFC. Kromě skvělého boje na zemi, který je obecně doménou dagestánských bojovníků, 23letý ranař vyniká v postoji, kde překvapuje hlavně kopací technikou. Jako jeho bratranec i on je neporažený a nyní udělal velký krok za naplněním svého potenciálu.


Při debutu v organizaci Bellator se postavil Mikeu Hamelovi (7-4) a předvedl neuvěřitelné kombinace a arzenál kopů, ať už v rámci obrany, či útoku. Skvěle bránil takedowny, a když se boj přenesl na zem, rychle jej vrátil zpět do postoje. Usman většinu svých vítězství získal v prvním či druhém kole, to tentokrát nevyšlo. Nováček na tiskové konferenci přiznal, že byl trochu nervózní, ale nakonec si připsal jednomyslné vítězství na body.


Při premiéře na jevišti světové MMA scény byl přítomný i sám Chabib, který je Usmanovi vzorem a motivací. Už před zápasem Usman prohlásil, že se chce pokusit překonat bratrancovy úspěchy a v Bellatoru být tím, kým byl jeho bratranec v UFC. “Rozhodně se o to pokusím,“ ubezpečil fanoušky znovu na pozápasové konferenci.

Usman je pokračovatelem školy zesnulého Abdulmanapa Nurgmagomedova a s Chabibem trénuje od malička. Jak se říká, ti nejlepší trénují s nejlepšími. Dagestánský Orel navíc chodí do jeho rohu a při zápase mu předává taktické rady. Nicméně mít v zádech legendu může být i nevýhodou, jak přiznal Usman:
 

"Motivuje mě to, ale zároveň se cítím být pod tlakem, protože mám své bratry ve svém rohu a nechci, aby kvůli mě vypadali trapně."


 

Nováček svým výkonem zapůsobil na prezidenta organizace Scotta Cokera. “To, co jsem já viděl, byl mladý kluk, který je plný dovedností, umí kopat na obě strany, má slušnou sílu úderu a předvedl, že je ho těžké dostat na zem. V zápase to moc nepředvedl, ale slyšel jsem, že umí i zápasit na zemi. Rozhodně jsme zvědavý na to, kam to za 2-3 roky dotáhne,“ pronesl na tiskové konferenci.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program