výsledky

Bellator 255: Pitbull obhájil titul, uspal soupeře a pak upozornil rozhodčího

David Chmátal
David Chmátal
3.4. 2021 6:06
Téma:
MMA

První galavečer organizace Bellator v letošním roce je u konce a šampion dvou váhových kategorií Patricio Freire znovu ukázal, proč patří k nejlepším zápasníkům světa. Výhru v kruhové kleci nalezli také Usman Nurmagomedov a Tyrell Fortune, který soupeře ukončil smrtícím KO.

Bellator 255 přinesl celkem 12 zápasů, kterým kralovala bitva o titul pérové váhy Freire vs. Sanchez, podívejte se na výsledky.


 

Patricio Freire poráží Emmanuela Sancheze v 1. kole submisí (škrcení)
I v odvetném duelu zvítězil Pitbull (31-4). Tentokrát mu však na obhajobu stačilo necelé první kolo. Po trpělivém začátku trefil přesnou zadní a Sancheze poslal k zemi. Následně nasadil gilotinu a jako zakousnutý pitbul už nepustil. Zatímco držel škrcení, upozorňoval rozhodčího, že Sanchez (20-5) už spí, a že je na čase zastavit zápas.Freire 19. vítězstvím navýšil svůj rekord nejvíce výher v historii Bellatoru a také si zajistil účast ve finále pyramidy World Grand Prix o titul pérové váhy a bonusový 1 milion dolarů. Po ukšrcení Sancheze do klece vstoupil jeho příští soupeř - neporažený A. J. McKee (17-0). A rivalové si vyměnili už i první ostré výhružky.

 


 

Jason Jackson poráží Neumana Gracieho na body (29-28, 29-28, 29-28)
Dlouho netrvalo a mistr brazilského jiu-jitsu si zajistil dominantní pozici na zemi. Snahu o 10. submisi na poli MMA však zastavil rozhodčí. Jackson si při pádu na zem poranil levé oko o pletivo a sudí přivolal doktora. Nicméně zápas po chvíli pokračoval a jamajský ranař ukázal, že si pro vítězství umí dojít i napůl slepý. Ve druhém kole se mu podařilo soupeře několikrát hodit a klíčový takedown si připsal tři minuty před koncem třetího kola. Po zbývající čas udržel soupeře v nevýhodné pozici a přesvědčil rozhodčí o svém vítězství. 

 

 
Tyrell Fortune poráží Jacka Maye v 1. kole TKO.
Odveta těžkých vah neměla dlouhého trvání. Fortune (10-1) v úvodu přenesl boj na zem, kde soupeři nedal šanci k útěku. Vytvořil si pozici u pletiva a rozjel smrtící mlýnek úderů. May (11-8) sice dlouho odolával, ale bez jasné aktivní obrany. I tak rozhodčímu trvalo nezvykle dlouho, než jeho utrpení ukončil.
 


 

Usman Nurmagomedov poráží Mikea Hamela na body (30-27,30-27, 29-28)
Dlouho fanoušci čekali na debut Chabibova bratrance, ale nakonec Usman (12-0) ukázal, proč se o něm hovoří jako o dalším velkém talentu. Pevně držel otěže zápasu a v postoji předváděl atraktivní podívanou, kdy Hamela (7-5) trefoval ze všech možných pozic a celou plejádou technik. Soupeř se sice snažil odpovídat strhama na zem, ale i tam si dagestánský bojovník neporaženou bilanci dokázal pohlídat.


 

Kana Watanabeová poráží Alejandru Laraovou na body (29-28, 29-28, 28-29)
Jediný ženský duel večera přinesl strhující podívanou. V postoji si bojovnice vymeňovaly nebezpečné údery, Laraová (9-4) dokonce sérií úderů a loktů poslala Watanabeovou (10-0) k zemi, ale Japonka se dokázala oklepat. Na zemi pak byla nebezpečnější a několikrát sahala po škrcení či páce na ruku. Po napínavých patnácti minutách si Watanabeová nakonec vysloužila bodové rozhodnutí a uhlídala svou neporaženou bilanci.
 


 

Výsledky karty Prelims:

Magomed Magomedov poráží Cee Jay Hamiltona ve 2. kole submisí (škrcení)

Mandel Nallo poráží Ricarda Seixase v 1. kole KO.

Khalid Murtazaliev poráží Fabia Aguiara na body (29-28, 30-27, 30-27)

Chris Gonzalez poráží Rogera Huerta v 3. kole submisí (vzdání soupeře)

Jose Augusto poráží Jonathana Wilsona v 1. kole submisí (škrcení)

Roman Faraldo poráží Trevora Guddeho v 1. kole TKO.

Jordan Newman poráží Branka Bruisicka v 2. kole TKO.
 

Galavečer Bellator 255 můžete sledovat ze záznamu na platformě Voyo.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program