fotbal fotbal

Belgický tisk: Stanciu přestupuje do Sparty, stát bude 128 milionů

Nicolae Stanciu
Zdroj: profimedia.cz

Tak už je hotovo! Tedy aspoň podle belgického tisku, který informuje o tom, že pražská Sparta se s Anderlechtem Brusel definitivně dohodla na přestupu Rumuna Nicolaeho Stanciua. Jeho pořízení prý Letenské vyjde na částku 128 milionů korun, což z něj udělá suverénně nejnákladnější ligový transfer v historii.

Rokování o příchodu Stanciua je hlavním tématem této ligové zimy. Sparta v něm vidí nástupce Tomáše Rosického a hlavně nového tvůrce hry, kterého tak potřebuje. Dravého Rumuna dokonce upřednostnila před návratem své bývalé hvězdy Bořka Dočkala.

"Sparta je s Anderlechtem na všem domluvená. Za Stanciua zaplatí pět milionů eur (128 milionů korun)," informuje belgický deník Het Nieuwsblad.


To by znamenalo, že se bývalý hráč rumunské FCSB stane nejdražší posilou, která kdy zavítala do české nejvyšší soutěže. Dosavadní rekord drží Izraelec Tal Ben Chaim, jenž do Sparty přišel loni v létě za 76 milionů korun, na podzim se ale skoro vůbec neprosadil.

Vedení Sparty pevně věří, že ze strany Stanciua to bude trochu jiná písnička. Pomáhat by mu měl i gabonský ofenzivní univerzál Guélor Kanga, jehož přesun do Prahy z Crvené Zvezdy Bělehrad berou srbská média jako hotovou věc.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program