Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2016 00:04
nova sport 2 premier league darts

Belfast viděl dramatické souboje i zavření na devět šipek! VIDEO

Adrian Lewis
Zdroj: Profimedia

Šipkařská elita se tentokrát sešla v Belfastu. A k vidění byly dramatické souboje, v nichž borci brnkali na nervy svých fanoušků do samých závěrů zápasů. A nechyběl ani jeden parádní kousek, který se příliš často nevídá.

Vlastně jediná výjimka přišla hned na úvod programu v SSE Areně. Robert Thornton si totiž vyšlápl na Petera Wrighta a nejen, že si s ním poradil, ale nedal mu nejmenší šanci na úspěch. Brzy se dostal do trháku 3:0, který v závěru ještě navýšil. Na závěr si pak nechal double 20, a když trefil, mohl slavit vítězství 7:2.

 

To druhé střetnutí už dopadlo podle papírových předpokladů. I když Phil Taylor, který soutěž ovládl od roku 2005 hned šestkrát, to neměl vůbec snadné. Utkání rozjel ve velkém stylu a zdálo se, že zápas dopadne podobně jasným výsledkem jako předchozí duel. Jenže van Barneveld se za stavu 2:6 zmátořil a přesnými trefami se dokázal dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Přetlačovanou ve dvanáctém legu ale nakonec zvládl lépe favorizovaný Taylor.

 

Zápas mezi Jamesem Wadem a Adrianem Lewisem měl patřit k těm nejvyrovnanějším a skutečně tomu tak bylo. Utkání, jehož průběh by se směle dal přirovnat k houpačce, rozjel lépe Wade. Po úvodním vítězném legu ale převzal iniciativu Lewis, naopak Wadeovi se přestalo dařit a brzy prohrával 1:4. Bojovník Wade to ale nezabalil, v dramatickém osmém legu srovnal na 4:4 a posléze šel dokonce do vedení. Zápas se lámal v desátém legu, kdy Lewis předvedl něco, co se opravdu jen tak nevidí. Podařilo se mu totiž zavřít na devět šipek a tím srovnat na 5:5.

Zrovna od Lewise by nás to ale tak překvapovat nemuselo. Že právě tohle umí, ukázal už na loňském světovém šampionátu v Londýně. Povedeným kouskem získal sebevědomí a dovedl zápas do vítězství 5:7.

Ani večer v Belfastu se neobešel bez remízového utkání. Postarali se o něj van Gerwen a Anderson, když ani jeden z borců během celého zápasu nepřišel o vlastní podání.

 

Na závěr programu se pak podruhé představili van Barneveld a Thornton. A první jmenovaný si v něm vylepšil náladu po prohře s Taylorem. První krok k výhře udělal ve čtvrtém legu, kdy si připsal break. Jenže o něj vzápětí zase přišel a po srovnání na 3:3 se jelo de facto od nuly. Van Barneveld ale dokázal získat další soupeřovo podání a to už se ukázalo jako klíčové. Thornton totiž potřeboval trefit double 20, ale neuspěl. Zato jeho soupeř se nemýlil a v jedenáctém legu pak dovedl zápas k výhře 7:4.

 

Výsledky:

Robert Thornton - Peter Wright - 7:2

Raymond van Barneveld - Phil Taylor - 5:7

James Wade - Adrian Lewis - 5:7

Michael van Gerwen - Gary Anderson - 6:6

Raymond van Barneveld - Robert Thornton - 7:4

 

Na čele pořadí tak nadále zůstává Phil Taylor. Za ním jsou van Gerwen a Lewis. Poslední postupovou příčku do play-off drží čtyři kola před koncem Gary Anderson. Za týden, tedy 21. dubna, se šipkařští nadšenci přesunou do Bournemouthu.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program