Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

paráda major league soccer

Beckhamovi se hlásí první posily: Do jeho klubu chtějí Messi i Bolt!

David Beckham
Zdroj: Profimedia
David Beckham

David Beckham už ví, jaké to je, když mu u noho leží celá Anglie. Slavný fotbalista a fotbalový ambasador, který si při londýnské olympiádě přivezl oheň na stadion, teď dobývá Ameriku. A nevede si špatně. Za jeho klub v Miami chtějí hrát třeba Lionel Messi nebo Usain Bolt.

David Beckham ví, jaké to je hrát fotbal v Americe. Když v roce 2007 přicházel z Realu Madrid do Los Angeles Galaxy, byla to událost, která pomohla znovunastartovat boom toho evropského fotbalu v zámoří.

Stadion pro Beckhamův klub
Zdroj: Twitter Stadion pro Beckhamův klub

Průměrná hodnota jednoho týmu byla v té době na 35 milionech dolarů. Během Beckhamova působení stoupla trojnásobně. Před 10 lety se průměrné návštěvy na jeden zápas pohybovaly okolo 5 tisíc diváků, dnes chodí na MLS v průměru přes 20 tisíc lidí.


I díky tomu dostal Beckham příslib, že při rozšiřování bude moci nějaký z týmů vlastnit. Předposlední lednový den roku 2018 už stanul před publikem jako čerstvý držitel licence. Klub sice ještě nemá svůj název a stadion se teprve staví, ale je pravděpodobné, že Beckhamovo Miami se připojí do ligy už v roce 2020!

Miami Marine Stadium
Zdroj: Twitter Miami Marine Stadium

David navíc přemýšlel i o lokaci stadionu a ač měl původně plány, postavit ho přímo u laguny, nakonec už se začaly budovat základy v hispánské čtvrti floridského města. Lidé, kteří milují fotbal to tak budou mít blízko.


Beckhamovi už se navíc hlásí první posily. „Pokud budeš potřebovat útočníka, jsem ti k dipozici! Pokud budeš potřebovat góly, jsem tvůj!“ píše Beckhamovi slavný sprinter Usain Bolt.


Co se ale dá brát vážně, je vzkaz od Lionela Messiho. „Zdravím Tě, Davide! Nejprve gratuluji k tomuto úžasnému kroku a věřím, že se vše bude dařit dobře. A kdoví, možná si za pár let zavoláme…“ naznačuje zájem hrát v Miami superstar z Barcelony.


Messimu končí smlouva na Camp Nou v roce 2021 a kdoví, jestli jeho dalším působištěm nebude právě Beckhamovo Miami.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program