French Open

Musetti měl Djokoviče na lopatě. I tak je pod palbou Beckerovy kritiky

Lorenzo Musetti a Boris Becker
Zdroj: Profimedia
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
8.6. 2021 11:34
Téma:

K obrovskému překvapení se schylovalo v pondělí na French Open. Teprve devatenáctiletý mladík Lorenzo Musetti vedl nad Novakem Djokovičem už 2:0 na sety, ale utkání nakonec k vítězství nedotáhl. Za stavu 7:6 7:6 2:6 0:6 0:4 ze zápasu předčasně odstoupil, což následně zkritizoval i legendární Boris Becker.

Pro Musettiho to byla vůbec první účast na grandslamovém turnaji v životě a hned dokázal postoupit až do čtvrfinále, když postupně zdolal světovou třináctku David Goffina, Japonce Nishioku a antukového specialistu Cecchinata. Na lopatě měl i nejlepšího tenistu současnosti, Novaka Djokoviče, ale utkání do vítězného konce nedotáhl. 

 

"Novak je šampión a v těchto situacích byl už mnohokrát. zklidní emoce a druhý hráč začne přemýšlet nad tím, že může teď a tady porazit světovou jedničku. A právě v těchto pěti minutách ztratil Musetti třetí set," vysvětlil Becker počátek velkého obratu. 

 

 

 

"Musíte si věřit od začátku do konce, speciálně v zápasech, kdy hrajete proti velkým hráčům. Je třeba být připravený fyzicky a mentálně, což je věc, kterou ty mladé pušky zatím nechápou. Není to jen o hraní tenisu, důležitý je charakter a osobnost hráče," vysvětlovala tenisová legenda, která v minulosti Djokoviče trénovala

 

Za stavu 7:6 7:6 2:6 0:6 0:4 mladý Ital ze zápasu kvůli zranění odstoupil, což se Beckerovi vůbec nelíbilo. "Žádného vážného zranění jsem si nevšiml. To je důvod, proč nechápu, že z utkání odstoupil. Musíte vyjádřit respekt druhému hráči ve smyslu - Ano, dnes mě porazil. Je to 6:0. Je to test dospělosti. Ale po sportovní stránce může absolutně držet krok," uznal Becker.

 

Ve třetím kole proti Cecchinatovi předvedl Musetti tento parádní úder.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program