novasport fort lauerdale 2018

Sezona beache začíná: Kolocová a Kvapilová postupují ze skupiny!

Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová
Zdroj: Jan Koukal

Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová mají za sebou start do nové sezony na světovém fóru. Na turnaji v americkém Fort Lauderbale postoupily ze základní skupiny.

První venkovní zápas sezóny 2018 nezačal pro české reprezentantky podle představ. Proti rakouskému páru Schutzenhoferová - Plesiutschingová rychle prohrávaly 14:7. Po technickém timeoutu se Kristýně s Michalou začalo dařit zápas postupně přebírat do svých rukou. Úvodní set ještě smolně prohrály 20:22, další již však získaly poměrem 21:17. V rozhodujícím tiebreaku si pak udržovaly od začátku několikabodový náskok, který dokázaly dotáhnout do vítězného konce.

Po zápase byla Michala Kvapilová spokojená především s výsledkem: "Jsme moc rády, že jsme první zápas zvládly. Dnes opravdu hodně foukalo a jednalo se o náš první zápas venku a také o první zápas po delší době.”

Ve večerním zápase o první místo ve skupině se “Kiki” s Michalou utkaly na krásném centrálním kurtu pod umělým osvětlením se zkušeným a nebezpečným brazilským párem Barbara - Fernanda. Klíčovým se ukázal nesmírně vyrovnaný první set, který pro sebe získaly nejtěsnějším možným způsobem 22:20 brazilky. Ten jim vlil do žil velké sebevědomí a druhý set byl již jasnou záležitostí.

Kristýna Hoidarová Kolocová uznala, že soupeřky vyhrály zaslouženě: “Brazilky byly dnes na osvětleném cetnr kurtu lepší. Po velmi vyrovnaném úvodním setu jim ve druhém narostla křídla a vycházelo jim úplně vše, na co sáhly.”

Italský trenér čeké dvojice Andrea Tomatis k večernímu zápasu řekl: "Nebyl to náš nejlepší výkon, specielně druhý set. Měli jsme problémy sideoutem. Zítra budeme mnohem silnější!”
Postup ze skupiny z 2. místa do 1. kola play off. Soupeřky budou známy až po dnešním dohrání zbylých zápasů.

Přímé přenosy ze závěrečných bojů turnaje ve Fort Lauerdale vysílá NOVA Sport v sobotu od 16 hodin a v neděli od 17:00.

• 21:05 23:45

Hokej: NHL – play-off