fotbal Bundesliga

Bayern versus Pavlenka. Český brankář deptal hvězdy soupeře

Dělal, co mohl. Svými zákroky deptal fotbalisty Bayernu Mnichov. Český brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka, ale nakonec podlehl. Na jednu tečovanou střelu byl krátký, a tak bavorský velkoklub vyhrál ve 30. kole bundesligy 1:0.

Bayern Brémy přestřílel poměrem 28:3. Z toho sedm střel šlo na bránu. Pavlenka ale dlouho za svá záda nepropustil ani jednu. V prvním poločase bravurně vykopl střelu Gnabryho, Po změně stran stejnému hráči zlikvidoval i s pomocí tyče další pokus.

Přes všechnu svou snahu nakonec jednou inkasoval. V 75. minutě nestačil zareagovat na tečovanou střelu Süleho. To už hrály Brémy o deseti bez vyloučeného stopera Veljkoviče. Pavlenka se ale za svůj výkon nemusel stydět. Ba naopak. Tím, jak dlouho deptal hráče Bayernu, objevily se na sociálních sítích sarkastické gify.

Jeden z nich si bral na paškál právě Gnabryho, který ve dvou velkých šancích neuspěl.

Německého záložníka ale zastoupil Süle, a tak se Bayern vyhoupl do čela bundesligy.

Naopak Brémy poprvé v kalendářním roce 2019 prohrály. Hořkost porážky okusily po patnácti zápasech.