Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 21:16
10.4. 2021 19:03

Vedoucí tým německé Bundesligy Bayern Mnichov doma překvapivě ztratil body. Obral je berlínský Union po remíze 1:1. Náskok na druhé Lipsko se tak snížil na pět bodů. To totiž zvítězilo jasně v Brémách. Dortmund po přestřelce uspěl ve Stuttgartu.

Bayern nastoupil do zápasu s Unionem s velkou řadou změn. A to mělo obrovský vliv na hru bavorského giganta. ten se dostával hodně pomalu do tempa a nevytvořil si žádné výraznější šance.

A v 68. minutě se domácí dostali do vedení. Jamal Musiala to udělal ve vápně parádně, vymotal dva obránce a s přehledem zakončil. Jenže hosté tři minuty před koncem dokázali vyrovnat zásluhou Marcuse Ingvartsena.

Zaváhání využilo Lipsko, které nedalo šanci Werderu Brémy. Za ty nastoupil v brance opět Jiří Pavlenka a celý zápas odehrál také Theo Gebre Selassie. Jenže ani oni nezabránili vysoké porážce 1:4. O dvě branky se postaral Alexander Sörloth.

Hned sedm branek nabídl zápas mezi Frankfurtem a Wolfsburgem, tedy čtvrtého a třetího týmu. A z tří bodů se nakonec radují domácí fotabalisté, kteří zvítězili 4:3.

Hertha Berlín, za kterou stále kvůli trestu nemohl hrát Vladimír Darida, se rozešla smírně s Mönchengladbachem. Oba týmy berou po bodu za remízu 2:2.

Zápas bohatý na góly byl i souboj Stuttgartu a Dortmundu. Domácí vedli 1:0 zásluhou Saši Kalajdžiče. Ale hned po změně stran se prosadili hosté. V pokutovém území se dostal k míči Jude Bellingham a srovnal krok.

Skóre na stranu Borussie převalil Marco Reus, který se prezentoval hezkou technickou střelou. Ale domácí 12 minut před koncem srovali. Po pěkné kombinaci zakončoval Daniel Didavi. Jenže dvě minuty na to, se hosté prosadili potřetí. Na hranici vápna práskl do balónu Ansgar Knauff a vystřelil tři body Dortmundu.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Sobotní výsledky Bundesligy:

Bayern - Union Berlín 1:1 (0:0)
Branky: 68. Musiala – 87. Ingvartsen.

Brémy - RB Lipsko 1:4 (0:3)
Branky: 61. Rašica (pen.) – 23. Olmo, 32. Sörloth, 41. Sörloth, 63. Sabitzer.

Frankfurt - Wolfsburg 4:3 (2:1)
Branky: 8. Kamada, 27. Jović, 54. André Silva, 62. Durm – 7. Baku, 47. Weghorst, 86. Tuta (vla.).

Hertha - Mönchengladbach 2:2 (1:2)
Branky: 23. Ascacibar, 49. J. Córdoba – 28. Pléa, 38. Stindl (pen.).

Stuttgart - Dortmund 2:3 (1:0)
Branky: 17. Kalajdžić, 78. Didavi – 47. Bellingham, 53. Reus, 80. Knauff.