bundesliga

Bayern poprvé prohrál pod trenérem Flickem. Sestřelil je Jamajčan Bailey

Leon Bailey proti Bayernu Mnichov
Leon Bailey při střelbě své první branky

Skvělý start ve funkci trenéra měl Hans Flick. V prvních čtyřech zápasech jeho Bayern čtyřikrát vyhrál se skóre 16:0. Nyní ale vyprodaná Allianz aréna sledovala jeho první prohru, když v Mnichově uspěl Bayer Leverkusen díky dvěma gólům Leona Baileyho.

Hans-Dieter Flick nahradil ve funkci trenéra Nika Kovače. Od té doby Bayern zářil, v lize vyhrál 4:0 s Dortmundem a Düsseldorfem a v Lize mistrů 2:0 s Olympiakosem a 6:0 s Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Nyní ale poprvé jako hlavní trenér Bayernu musel snést hořkost porážky. V desáté minutě vstřelil první branku Jamajčan Leon Bailey po přihrávce Kevina Vollanda.

Ve 34. minutě srovnal skóre Thomas Müller, jenže o minutu později si zopakovali kombinaci Volland s Baileym. Jamajčan přesprintoval obranu domácích a vrátil hostům jednogólové vedení.

V šedesáté minutě se blýskl krásným dvojzákrokem Lukáš Hrádecký v bráně Leverkusenu. V 77. minutě měl štěstí, když Goretzkova hlavička orazítkovala pouze tyčku jeho branky.

Bayern naprosto dominoval na balonu, držení míče měli mnichovští 74% a svého soupeře přestříleli, jenže podruhé se jim brankáře Hrádeckého překonat nepodařilo. Nepomohla jim ani červená karta stopera Leverkusenu Taha. Hosté dohrávali poslední čtvrthodinu v deseti, jenže prohru již neodvrátili. Leverkusen se díky výhře dotáhl na sedmé místo a na čtvrtý Bayern ztrácí pouhé dva body.