Bayern deklasoval Lazio, za Chelsea rozhodl parádním gólem Giroud

Chelsea se raduje ze zisku Superpoháru
Skok Aleš
Aleš Skok
Předevčírem 23:14

Další dva zápasy má za sebou osmifinále Ligy mistrů. Bayern v jednom z nich totálně deklasoval římské Lazio na jeho hřišti 4:1. V zápase Atlética Madrid s Chelsea padla jedna jediná branka, kterou vstřelil hostující Giroud.

Bavorský velkoklub rozhodl o svém vítězství během prvního poločasu, ve kterém nasázel tři branky. Jako první se prosadil hned v úvodu šutér Robert Lewandowski.

Polský střelec využil příliš krátké malé domů, obešel gólmana a zakončil do odkryté branky. Ještě do půl hodiny to bylo o dvě branky. Pěknou přízemní střelou k tyči se prosadil teprve sedmnáctiletý Jamal Musiala.

Tři minuty před odchodem do kabin přesprintoval Coman Acerbimu, Reina proti jeho střele zasáhl, ale z dorážky se radoval Leroy Sané. O čtyři branky to byo dvou minutách druhého poločasu.

Sané šel do úniku, chtěl předložit míč Daviesovi, ale Francesco Acerbhi si přihrávku srazil do vlastní branky. O čestný úspěch se postaral o další dvě minuty pozdějji Joaquín Correa, který obešel Alabu a Neuerovi nedal šanci. Bayern tak zvítězil 4:1 a razantně si tak řekl o postup mezi osmičku nejlepších celků.

Druhý zápas mezi Atléticem a Chelsea se kvůli koronavirovým restrikcím musel hrát na stadionu v Bukurešti. První branka mohla přijít už po třech minutách po chybě Mendyho, ale Saúlovi nevyšel první dotyk a nezakončil.

Velkou šanci měl domácí Lemar, ale v pádu nedokázal usměrnit míč do prázdné branky. Další zajímavější akce přišli až ve druhých 45 minutách.

Se skóre se snažil hnout Olivier Giroud, který v 68. minutě předvedl krásné nůžky a nedal Oblakovi šanci. Jenže následně mu byl odpískán ofsajd. Jenže VAR celou situaci přezkoumal, zjistilo se, že posledním hráčem, který se dotkl míče byl domácí fotbalista a parádní branka tak byla uznána.

Do konce zápasu už se skóre nezměnilo a Chelsea si tak odváží do odvety vítězství 1:0.

Úterní výsledky osmifinále Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Chelsea FC 0:1 (0:0)
Branky: 68. Giroud.

Lazio Řím - Bayern Mnichov 1:4 (0:3)
Branky: 49. Correa – 9. Lewandowski, 24. Musiala., 42. Sané, 47. Acerbi (vla.).

Bayern obhajuje vítězství v Lize mistrů, ale letos už dosáhl na titul na mistrovství světa klubů:

• NHL: Vancouver Canucks - Edmonton Oilers

23:20 01:05