skvělé gesto

Basketbalová hvězda jde proti proudu! Všichni poklekli, proč zůstal stát?

Jonathan Isaac
Zdroj: Profimedia
Jonathan Isaac
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 1. 8. 2020
Téma:
NBA

Všichni klečeli, všichni si oblékli trička s nápisem Black Lives Matter. On ne. I když je černý. Křídelník basketbalového Orlanda Jonathan Isaac má prostě svou hlavu a nechce být jako ovce.

Ještě než začal zápas dohrávané sezony NBA mezi Orlandem a Brooklynem, zazněla americká hymna a celé osazenstvo pokleklo. Jeden hráč ale tričko se sloganem „Na černých životech záleží“ na sebe nevzal, a navíc zůstal stát s hlavou skloněnou.


Když ho pak po utkání novináři oslovili, vyprávěl naprosto přesvědčivě: „Samozřejmě, že souhlasím s tím, že na černých životech záleží. Ale nevěřím na nějakou demonstraci klečením nebo nošením triček.“


Isaac pak dodal, že celý jeho život je ovlivňován učením Ježíše Krista a když se sám sebe před zápasem ptal, zda se zapojí do klečícího protestu, usoudil, že to pro něj není vhodné.


„Myslím, že když se rozhlédnete kolem sebe, tak rasismus není jediná věc, která trápí naši společnost. Ano, trápí náš národ, trápí náš svět, ale cítím, že je tu nějaké poselství, ve kterém chceme překonat nejen rasismus, ale zahojit všechny rány téhle společnost. Odpovědí na to je evangelium,“
dodal Jonathan Isaac.


Nutno ještě dodat, že v utkání s Brooklynem, který jeho tým suverénně vyhrál, byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti a vstřelil 16 bodů.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   11:00 11:05
   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

   14:50

   Element (425)

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (8)

   10:45 11:40
   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:00

   Florbal: Nokian KrP - Oilers

Celý program