Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

drsný rozhovor domácí násilí

Basketbalistka Elhotová šokuje veřejnost: V těhotenství mě mlátil!

Kateřina Elhotová
Zdroj: Profimedia

Domácí násilí na ženách. Hrozné spojení, že? A teď si představte, že je někdo schopný vztáhnout ruku na ženu, se kterou čeká potomka. Nejlepší česká basketbalistka roku 2016, bývalá opora reprezentace a USK Praha, Kateřina Elhotová odkryla příběh, který byste rozhodně nechtěli zažít. Ale i takový je někdy život.

Katce ležel bez nadsázky basketbalový svět u nohou. Vicemistryně světa z roku 2010 měla už sbalené kufry a mířila dobýt Spojené státy, kde ji čekalo angažmá v Minnesotě v ženské NBA. Jenže před plánovaným přesunem do kolébky basketbalu přišel zvrat.
 

 

"Jsem skoro ve třetím měsíci těhotenství," oznámila v dubnu loňského roku a tak kufry zase vybalila, přerušila kariéru a v listopadu porodila syna Daníka.
 

Co si ale Katka prožila před porodem, bylo doslova peklo! V upřímném a rozsáhlém rozhovoru pro web bezfrazi.cz popsala, jak jí její tehdejší přítel v těhotenství bil!

 

„Když jsem otěhotněla, znali jsme se vlastně jen krátce. Rozuměli jsme si, mohli jsme si povídat o všem. Zároveň se ale čím dál častěji odehrávaly scény, při nichž řešil moji minulost. Pořád se mu něco nelíbilo, dokázal se neskutečně vypsychovat a následně do takového stavu dostat i mě, až z toho vznikly situace, při nichž byl agresivní. Nikdy ale ne tak, abych očekávala, že by mi mohl ublížit, přestože na mně třeba i seděl a chtěl, ať mu řeknu něco, co se týkalo doby, kdy jsme spolu ještě nebyli,“ prozradila Elhotová, jak na vlastní kůži prožila to, co většina lidí nazývá noční můrou.

 

To nejhorší si prožila na podzim, krátce před porodem. "Co se stalo ten večer, vědí do detailů doktoři na pohotovosti a policie. Přišly na řadu už i facky, tahání za vlasy a kousání. Byla jsem v osmém měsíci,“ vypráví bývalá klíčová hráčka USK Praha.

 

"Jakmile padla první facka, nechápala jsem. Zůstala jsem oněmělá a v hlavě mi probíhalo, jak je možné, že vás někdo miluje natolik, až vám takhle ublíží. Pak jsem řvala, ať toho nechá. Bránila jsem se. Z koupelny, kde všechno začalo, jsem se dostala do ložnice a on mezitím volal svému kamarádovi, aby přijel. Že mě mlátí a neví, co se bude dít.“

 

Ráno po probuzení však zjistila, že to skutečně nebyla noční můra, ale drsná realita, což jí připomněla i podlitina na noze.

 

"Jelito na noze od toho, jak mě kousnul, mi ovšem potvrdilo, že nešlo o sen. Sbalila jsem mu věci, dala mu je za dveře a odjela do Brna za kamarádkou...“

 

Když se dnes ohlídne zpátky, přiznává, že tehdy to brala tak, jakoby se vlastně nic nestalo.

 

"Já bych ho bývala vzala zpátky. Tak miloval, až nenáviděl. Hranice mezi láskou a nenávistí u něj byla prakticky mizivá. Nepochopím ale, že člověk, jemuž ze sebe dáte úplně všechno, vám udělá tohle. Jeho reakce překročila únosnou hranici. Postupně mi to začalo docházet...“.

 

Teď už ale ví, že rozchod byl nejen nejlepším, ale i jediným možným řešením její situace. Svého syna vychovává sama za pomoci rodičů a sestry a už zase trénuje. V červnu by chtěla reprezentovat na mistrovství Evropy, ale sama říká, že chce hrát pouze v případě, že bude týmu prospěšná.

 

I přes všechny útrapy a strasti však zůstává pozitivní. "Říkám si, že všechno je tak, jak má být." dodává.

 

Celý rozhovor s Kateřinou Elhotovou si můžete přečíst zde.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program