trefili jackpot

Basketbal v Brně má posilu: Do klubu přichází exkouč LeBrona Jamese!

LeBron James a David Blatt
Zdroj: Profimedia
LeBron James a David Blatt
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
28.5. 2020 20:28
Téma:

Brněnský basketbalový klub Mmcité1 dostává výraznou podporu a začíná cílit na dobytí české špičky. Spolumajitelem klubu se stal prostřednictvím své firmy izraelský odborník David Blatt, který v minulosti koučoval v Clevelandu i věhlasného LeBrona Jamese!

Rodinná firma True Player Group Davida Blatta, který se může pyšnit tituly vítěze Euroligy, mistra Evropy, bývalého kouče i finalisty NBA Clevelandu bude mít v Brně poloviční podíl a navýší klubový rozpočet.

Sám Blatt naposledy vedl Olympiakos Pireus a ještě na jaře působil jako konzultant u týmu New York Knicks. Zbylý padesátiprocentní podíl zůstává v rukou dosavadního majitele Ctirada Nečase. 


Vedení klubu zároveň oznámilo přesun působiště týmu, který od nové sezony basketbalové ligy bude hrát v hale na Vodově ulici. K tomu by ovšem podle kouče Růžičky došlo i bez příchodu nových spolumajitelů.


A jak se taková persona jako David Blatt dostala do kontaktu právě s klubem zpod Špilberku? Vzhledem k jeho kořenům se jedna odpověď jakoby sama nabízí – za vším hledej Ronena Ginzburga.

Izraelský kouč mužské české reprezentace měl jednoho listopadového dne delší hovor se svým bývalým podřízeným z národního týmu Lubomírem Růžičkou, který toho času začínal své trenérské angažmá v brněnském klubu.


„Ronen Ginzburg se mě zeptal, jak náš klub vnímám, a já na to, že má neskutečný potenciál. Ve městě jsou stovky sportujících kluků od 8 do 18 let, má nádhernou historii, budeme hrát v příjemné hale a bavili jsme se o tom, jak by tomu šlo ještě víc pomoct. A vznikl nápad spojit se s True Player Group, která zatím působila převážně v Izraeli,“ vypráví Lubomír Růžička o zrodu spolupráce, kterou umožnily rozsáhlé kontakty kormidelníka lvů.


TPG, která podle dostupných informací vlastní několik klubů v druhé či třetí lize v Izraeli, se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle generálního manažera Brňanů Michala Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, působící ve větším městě s dobrým dopravním spojením.


„Pro TPG je vstup do našeho klubu zajímavý, protože jsou si vědomi obrovského potenciálu - hráčského, fanouškovského i byznysového,“ dodává k motivacím nového spolumajitele Růžička.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program